Kolejny przewoźnik samorządowy w Pakiecie Podróżnika

Coraz więcej przewoźników dołącza do tzw. Pakietu Podróżnika oferujący zakup biletów na pociągi różnych przewoźników na jednym blankiecie. Niedawno dołączyła do niego Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Podobnym tropem poszły Koleje Wielkopolskie.

Pasażerowie Kolei Wielkopolskich będą mogli skorzystać z Pakietu Podróżnika już od 1 czerwca. Dzięki temu możliwy jest w ramach jednej transakcji zakup biletów na pociągi wszystkich przewoźników należących do pakietu. Pozwala on również umieszczenie biletów na pociągi różnych przewoźników na jednym blankiecie. Obecnie jest ich już pięciu: PKP Intercity, Przewozy Regionalne, PKP SKM, ŁKA i Koleje Wielkopolskie.

Choć Pakiet Podróżnika jest przez niektórych oceniany jedynie jako namiastka prawdziwego wspólnego biletu, zarząd Polskich Kolei Państwowych zapewnia, że stanowi on pierwszy etap właśnie takiego tworzeniu systemu. Docelowo planowane jest stworzenie jednej, wspólnej taryfy, dzięki której możliwy będzie prosty zakup jednego biletu na całą podróż, niezalenie od tego z ilu oraz jakich pociągów korzystają pasażerowie. Koordynatorem prac, w których udział biorą przedstawiciele resortu infrastruktury, przewoźników kolejowych oraz ekspertów działających na rzecz branży transportowej jest Ministerstwo Infrastruktury.

Total
0
Shares
Zobacz również: