Pomorskie lekko zmodernizuje posiadane SA133

Pomorskie SA133, które przejdzie drobny remont /Fot. Emil Włuka

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego dołoży wysuwane stopnie w pojazdach SA133. Pojazdy obsługują często niezmodernizowane linie, gdzie odległość pomiędzy krawędzią wejścia do pojazdu a krawędzią peronu jest znaczna.

Jeszcze w tym kwartale ma zostać rozpisany przetarg na modernizację czterech pojazdów SA133 (numery od 025 do 028). Szynobusy zyskają nowe radiotelefony oraz pod drzwiami zainstalowane zostaną wysuwane podesty niwelujące odstęp między krawędzią wejścia do pojazdu a krawędzią peronu.

– Jest to istotne szczególnie ze względu na fakt, że pojazdy operują po liniach komunikacyjnych, gdzie infrastruktura kolejowa (w tym perony) nie została jeszcze zmodernizowana. Po zainstalowaniu wysuwanego podestu pod każdymi drzwiami w wymienionych autobusach szynowych, podróżni na wielu stacjach i przystankach nie będą tak jak dotychczas odczuwali uciążliwości wynikającej ze znacznej odległości pomiędzy krawędzią wejścia do pojazdu a krawędzią peronu – mówi Emilia Stawikowska z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Władze województwa mają zamiar przeznaczyć na to zadanie ok. 2,4 mln zł.

Total
0
Shares
Zobacz również: