Wystartowały kolejne sezonowe połączenia do Czech

Koleje Dolnośląskie po raz kolejny uruchomiły sezonowe połączenia łączące Dolny Śląsk z Czechami. W tym roku oprócz pociągów do Trutnova zainaugurowano nowe połączenia do Ardšpach, gdzie znajduje się skalne miasto.

Wspomnianą już nowością są pociągi linii D28, łączącej Wrocław i Wałbrzych z czeskimi Teplicami i niewielką miejscowością Ardšpach. Połączenie jest obsługiwane polskimi autobusami szynowymi SA134. Poranny pociąg pojedzie z Wrocławia do samego skalnego miasta w Adrszpachu, wieczorny – umożliwi powrót. W trakcie dnia szynobus będzie obsługiwał krótszą relację Wałbrzych – Meziměstí, umożliwiając późniejszy wyjazd lub wcześniejszy powrót. Pierwszy kurs z Wrocławia do Ardšpach, który odbył się w sobotę 28 kwietnia cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem podróżnych. Pociąg złożony z dwóch spalinowych zespołów trakcyjnych SA134 opuścił stację początkową wypełniony pasażerami.

Duże zmiany nastąpiły na linii D26 kursującej dotychczas w relacji Jelenia Góra – Trutnov przez Sędzisław, Kamienną Górę i Lubawkę. Tym razem obsługę taborową zapewni czeski przewoźnik GW Train Regio, który wykorzysta do obsługi linii wagony motorowe serii 810, zwane popularnie „motorakami”. Pociągi tej linii mają być skomunikowanie w Sędzisławiu z pociągami linii D6 do Wrocławia, Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby. Z zamian za brak bezpośredniego dojazdu do Jeleniej Góry rozkład jazdy przewiduje cztery pary połączeń, co stanowi o jedną parę więcej względem poprzedniego sezonu. Niestety, w związku z niezakończeniem remontu toru nr 4 w Sędzisławiu przez PKP PLK, wjazd pociągów linii D26 na tę stację nie będzie możliwy – do ukończenia prac, odcinek pomiędzy stacjami Sędzisław i Kamienna Góra trzeba będzie pokonywać autobusem, odjeżdżającym sprzed dworca. Dokładny termin uruchomienia pociągów do samego Sędzisławia na razie nie jest znany.

Oprócz wspomnianych połączeń Kolejne Dolnośląskie wspólnie z ČD uruchamia bezpośrednie całoroczne połączenia ze Szklarskiej Poręby do Liberca. Rozkłady jazdy wszystkich wymienionych linii znajdują się na stronie internetowej kolei dolnośląskich.

Total
0
Shares
1 komentarz
  1. Koleje Dolnośląskie jeżdżą jeszcze z Wrocławia przez Kłodzko i Międzylesie do Lichkowa.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Zobacz również: