Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Pomorskie nie zgadza się, że założyło za krótki termin dostaw

Kilka dni temu Stadler złożył odwołanie w przetargu na dostawę nowych EZT dla Pomorza, o czym pialiśmy tutaj. Swoje stanowisko w tej sprawie przedstawił wicemarszałek województwa pomorskiego Ryszard Świlski.

W rozmowie dla Radia Gdańsk wicemarszałek przedstawił stanowisko, że założony termin dostawy oszacowano na podstawie doświadczeń z poprzednich zamówień. Zdaniem Ryszarda Świlskiego są w stanie wyprodukować do podstaw nowe pojazdy w przeciągu w założonym okresie (około pół roku – przyp. red.). O zamówieniach wykonawcy wiedzą bowiem szybciej, gdyż województwo wcześniej przygotowuje plany zakupów pojazdów szynowych. Pytaniem retorycznym pozostaje czy producenci chcą ryzykować rozpoczęcie produkcji bez żadnej pewności co do wygranej w przetargu.

Wicemarszałek dodaje również, że podane terminy nie są obligatoryjne, lecz dają większe szanse na zdobycie tego zamówienia. W przetargu podane są po 3 terminy dla realizacji zadania w wersji podstawowej oraz dla opcji. Im krótszy termin realizacji zaoferuje dostawca tym więcej punktów otrzyma podczas oceny ofert. O tym czy terminy, o których mowa w przetargu są możliwe do zrealizowania zadecyduje Krajowa Izba Odwoławcza w dniu 7 maja.

Źródło Radio Gdańsk
3 Komentarze
 1. Kamil mówi

  Dlaczego dodajecie zdjęcie SKM i wprowadzacie w błąd? Te EZT nie będą dla SKM Trójmiasto…

  Chyba wszystkie artykuły wymagają poprawy – zdjęcia WPROWADZAJĄ W BŁĄD!

  1. Krzysztof Kalkowski mówi

   Zdjęcie jest ilustracją do tekstu – podpis pod zdjęciem informuje, że to jedyne nowoczesne EZT w województwie, nie odnosi się do własniści pojazdu.

 2. Adaś mówi

  Ale zamówione pojazdy są jakąś pomyłką! Czy nikt z UMWP nie jeździ obecnie w ezt SKM lub PR? Ani szt PKM? W wagonach skrajnych po jednym wejściu na stronę?!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More