Pomorskie nie zgadza się, że założyło za krótki termin dostaw

Impuls należący do SKM Trójmiasto to jedyny nowoczesny pojazd w trójmiejskiej SKM. /fot. RUNAWAYTRAIN/Wikimedia

Kilka dni temu Stadler złożył odwołanie w przetargu na dostawę nowych EZT dla Pomorza, o czym pialiśmy tutaj. Swoje stanowisko w tej sprawie przedstawił wicemarszałek województwa pomorskiego Ryszard Świlski.

W rozmowie dla Radia Gdańsk wicemarszałek przedstawił stanowisko, że założony termin dostawy oszacowano na podstawie doświadczeń z poprzednich zamówień. Zdaniem Ryszarda Świlskiego są w stanie wyprodukować do podstaw nowe pojazdy w przeciągu w założonym okresie (około pół roku – przyp. red.). O zamówieniach wykonawcy wiedzą bowiem szybciej, gdyż województwo wcześniej przygotowuje plany zakupów pojazdów szynowych. Pytaniem retorycznym pozostaje czy producenci chcą ryzykować rozpoczęcie produkcji bez żadnej pewności co do wygranej w przetargu.

Wicemarszałek dodaje również, że podane terminy nie są obligatoryjne, lecz dają większe szanse na zdobycie tego zamówienia. W przetargu podane są po 3 terminy dla realizacji zadania w wersji podstawowej oraz dla opcji. Im krótszy termin realizacji zaoferuje dostawca tym więcej punktów otrzyma podczas oceny ofert. O tym czy terminy, o których mowa w przetargu są możliwe do zrealizowania zadecyduje Krajowa Izba Odwoławcza w dniu 7 maja.

Total
0
Shares
3 komentarze
  1. Dlaczego dodajecie zdjęcie SKM i wprowadzacie w błąd? Te EZT nie będą dla SKM Trójmiasto…

    Chyba wszystkie artykuły wymagają poprawy – zdjęcia WPROWADZAJĄ W BŁĄD!

    1. Zdjęcie jest ilustracją do tekstu – podpis pod zdjęciem informuje, że to jedyne nowoczesne EZT w województwie, nie odnosi się do własniści pojazdu.

  2. Ale zamówione pojazdy są jakąś pomyłką! Czy nikt z UMWP nie jeździ obecnie w ezt SKM lub PR? Ani szt PKM? W wagonach skrajnych po jednym wejściu na stronę?!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Zobacz również: