Ulgi ustawowe honorowane w kolejnych wąskotorówkach

Żuławska Kolej Dojazdowa uznaje ulgi ustawowe. /FotMaciej300888 /CC BY-SA 2.5

W Polsce istnieje dwóch przewoźników operujących na liniach wąskotorowych, którzy honorują ulgi ustawowe. Dotychczas były to SKPL Cargo obsługujące Kaliską KD i PTMKŻ operujące na Żuławskiej KD. Teraz dołączyła do nich Fundacja Polskich Kolei Wąskotorowych.

W kwietniu rozpoczął się sezon turystyczny na Kolei Wąskotorowej Rogów – Rawa – Biała, czyli dawnej Rogowskiej Kolei Dojazdowej. W tym roku obsługujące tę kolej FPKW zaczęło honorować ulgi ustawowe. Jest to wyjście naprzeciw potrzebom pasażerów, którzy często zadawali pytania odnośnie ulg. Pozwoli to także na zwiększenie przychodów fundacji, gdyż operator otrzyma rekompensatę z tytułu uhonorowania ulg, zaś niższe ceny biletów przyciągną nowych pasażerów.

Dzięki temu, że zarówno FPKW, SKPL Cargo jak i PTMKŻ są licencjonowanymi przewoźnikami kolejowymi, mogą one korzystać z rozwiązania stosowanego na kolejach normalnotorowych w zakresie honorowania ulg ustawowych. Niewątpliwie jest to szansa na powolny rozwój przynajmniej części istniejących obecnie kolei wąskotorowych w Polsce. Dodatkowe przychody, które zdobędzie przewoźnik będą mogły być przeznaczone na przykład na remonty taboru.

Total
0
Shares
Zobacz również: