Lokomotywy PKP Intercity pojadą w narodowych barwach

Lokomotywa EU44 w polskiej okleinie promującej Euro 2012

Wzorem praktyk z okresu EURO2012 PKP Intercity znów oklei swoje lokomotywy w narodowe barwy. Tym razem na pojazdach znajdą się tylko barwy Polski, a to wszystko z okazji stulecia niepodległości Rzeczypospolitej.

Przewoźnik planuje okleić w polskie barwy łącznie 20 lokomotyw. Z zapytania ofertowego zamieszczonego na stronie przewoźnika dowiadujemy się, że biało-czerwone barwy otrzyma 6 lokomotyw serii EU44, obsługujących głównie połączenia z Warszawy oraz Gdyni do Berlina (oraz część innych połączeń międzynarodowych), a także 14 lokomotyw serii EP09, prowadzących połączenia z prędkością 160km/h na terenie całego kraju.

PKP Intercity szuka firmy, która posiada doświadczenia w nakładaniu na pojazdy specjalnych oklein. Musi ona zastosować taką technikę, by nie miała wpływu na znajdujący się na lokomotywach lakier. Okleiny muszą też cechować się wysoką jakością, bowiem przewidywany okres ich użytkowania ma wynieść około 12 miesięcy od końca czerwca.

Narodowe barwy będą kolejnymi, w jakich można będzie ujrzeć najszybsze lokomotywy we flocie przewoźnika serii EU44. Przypominamy, że niedawno ściągnięto z nich różowe okleiny, będące reklamą firmy T-mobile. Dzięki temu od kilku tygodni znów kursują w srebrno-granatowych barwach przewoźnika.

Total
0
Shares
Zobacz również: