Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Tym razem LeoExpress naprawdę pojedzie do Polski! Pierwszy kurs 20 lipca

Po ciągnących się latami wielokrotnych zapowiedziach pociągi czeskiego przewoźnika LeoEkspress pojadą w końcu do Polski. Pierwsze połączenie z Pragi do Krakowa wyruszy 20 lipca.

Od początku tygodnia ruszyła sprzedaż biletów na nowe kolejowe połączenie Czech z Polską. Najtańsze bilety z Pragi do Polski mają kosztować 19zł. Do wyboru pasażerowie mają 3 klasy: Economy, Buisness i Premium. Sprawdziliśmy faktyczne ceny biletów na dzień 23 lipca. Wprawdzie nie znaleźliśmy biletów za 19zł, ale ceny nie były dużo wyższe. W klasie ekonomicznej z Krakowa do Pragi znaleźliśmy za 42zł, zaś z Katowic za 38zł, co nadal jest kwotą wielokrotnie mniejszą niż w przypadku połączeń PKP Intercity. Ceny biletów podobnie jak w przypadku linii lotniczych są elastyczne. Im wcześniej kupimy bilet tym będzie on tańszy.

Połączenia będą obsługiwane elektrycznymi zespołami trakcyjnymi Flirt, znanymi chociażby z PKP Intercity. Pojazdy czeskiego przewoźnika mają jednak zupełnie inne wyposażenie. Klasa ekonomiczna oferuje każdemu dostęp do WiFi oraz gniazdek 230V. Ponadto znajdują się w niej miejsca dla inwalidów, a także specjalną strefę dedykowaną osobom podróżującym z dziećmi. W klasie Buisness dodatkowo podróżni otrzymują wygodniejsze fotele, większą ilość miejsca na nogi, a także darmowe napoje i przekąski. W klasie Premium jest zaś jeszcze więcej przestrzeni dla pasażerów, jeszcze bardziej komfortowe fotele i więcej darmowych przekąsek. Klasa Premium stanowi także strefę ciszy. Pasażerowie kupując bilety za pośrednictwem strony internetowej przewoźnika mogą wybrać sobie dowolne dostępne miejsca, podobnie jak podczas rezerwacji miejsc w kinie. Przykładowe koszty podróży z Katowic do Pragi prezentujemy na poniżej.


Przykladowe ceny biletów na trasie Katowice – Prafa/Źródło: leoexpress.com

Pociągi w tegoroczne wakacje będą kursować dwa razy w tygodniu. Z Pragi do Krakowa pojadą w piątki i niedzielę, zaś z Krakowa do Pragi w poniedziałki oraz soboty. Czas jazdy z Krakowa do Pragi będzie wynosił 6 godzin 35 minut, a z Katowic do Pragi 4 godziny 42 minuty. Wyjazd z Krakowa będzie miał miejsce o 5:04, z Katowic o 6:57, zaś w Pradze pociąg zamelduje się o 11:32. Z powrotem pociąg wyruszy o 16:10 i dotrze do Katowic o 21:06, a do Krakowa o 23:19. Czas przejazdu do Katowic wyniesie zatem 4 godziny i 56 minut, a do Krakowa 7 godzin i 9 minut.

Pierwszy pociąg prywatnego przewoźnika na polskich torach może wprowadzić nowy, nieznany dotąd na naszej kolei poziom obsługi podróżnych. Będziemy przyglądać się temu połączeniu. O jego funkcjonowaniu poinformujemy Państwa na łamach serwisu zbiorowy.info.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More