Tym razem LeoExpress naprawdę pojedzie do Polski! Pierwszy kurs 20 lipca

Przewoźnik umożliwia pasażerom swobodny wybór miejsc w pociągu/źródło: leoexpress.com

Po ciągnących się latami wielokrotnych zapowiedziach pociągi czeskiego przewoźnika LeoEkspress pojadą w końcu do Polski. Pierwsze połączenie z Pragi do Krakowa wyruszy 20 lipca.

Od początku tygodnia ruszyła sprzedaż biletów na nowe kolejowe połączenie Czech z Polską. Najtańsze bilety z Pragi do Polski mają kosztować 19zł. Do wyboru pasażerowie mają 3 klasy: Economy, Buisness i Premium. Sprawdziliśmy faktyczne ceny biletów na dzień 23 lipca. Wprawdzie nie znaleźliśmy biletów za 19zł, ale ceny nie były dużo wyższe. W klasie ekonomicznej z Krakowa do Pragi znaleźliśmy za 42zł, zaś z Katowic za 38zł, co nadal jest kwotą wielokrotnie mniejszą niż w przypadku połączeń PKP Intercity. Ceny biletów podobnie jak w przypadku linii lotniczych są elastyczne. Im wcześniej kupimy bilet tym będzie on tańszy.

Połączenia będą obsługiwane elektrycznymi zespołami trakcyjnymi Flirt, znanymi chociażby z PKP Intercity. Pojazdy czeskiego przewoźnika mają jednak zupełnie inne wyposażenie. Klasa ekonomiczna oferuje każdemu dostęp do WiFi oraz gniazdek 230V. Ponadto znajdują się w niej miejsca dla inwalidów, a także specjalną strefę dedykowaną osobom podróżującym z dziećmi. W klasie Buisness dodatkowo podróżni otrzymują wygodniejsze fotele, większą ilość miejsca na nogi, a także darmowe napoje i przekąski. W klasie Premium jest zaś jeszcze więcej przestrzeni dla pasażerów, jeszcze bardziej komfortowe fotele i więcej darmowych przekąsek. Klasa Premium stanowi także strefę ciszy. Pasażerowie kupując bilety za pośrednictwem strony internetowej przewoźnika mogą wybrać sobie dowolne dostępne miejsca, podobnie jak podczas rezerwacji miejsc w kinie. Przykładowe koszty podróży z Katowic do Pragi prezentujemy na poniżej.


Przykladowe ceny biletów na trasie Katowice – Prafa/Źródło: leoexpress.com

Pociągi w tegoroczne wakacje będą kursować dwa razy w tygodniu. Z Pragi do Krakowa pojadą w piątki i niedzielę, zaś z Krakowa do Pragi w poniedziałki oraz soboty. Czas jazdy z Krakowa do Pragi będzie wynosił 6 godzin 35 minut, a z Katowic do Pragi 4 godziny 42 minuty. Wyjazd z Krakowa będzie miał miejsce o 5:04, z Katowic o 6:57, zaś w Pradze pociąg zamelduje się o 11:32. Z powrotem pociąg wyruszy o 16:10 i dotrze do Katowic o 21:06, a do Krakowa o 23:19. Czas przejazdu do Katowic wyniesie zatem 4 godziny i 56 minut, a do Krakowa 7 godzin i 9 minut.

Pierwszy pociąg prywatnego przewoźnika na polskich torach może wprowadzić nowy, nieznany dotąd na naszej kolei poziom obsługi podróżnych. Będziemy przyglądać się temu połączeniu. O jego funkcjonowaniu poinformujemy Państwa na łamach serwisu zbiorowy.info.

Total
0
Shares
Zobacz również: