Warszawa. Miejskie inwestycje w transport zbiorowy

Władze Warszawy kładą nacisk na rozbudowę transportu miejskiego, w tym II linii metra. Najnowsze badanie ruchu wykazują, że ok. 47% wszystkich podróży wykonywanych jest przy użyciu transportu miejskiego.

Jak wynika z Warszawskiego Badania Ruchu, ok. 47 proc. wszystkich podróży wykonywanych jest przy użyciu komunikacji zbiorowej, a w przypadku podróży innych niż piesze – 57 proc.

– To nie przypadek, że w strukturze miejskich inwestycji wybijają się dwie duże pozycje mające związek z jednym obszarem – transportem. Warszawa nadgania straty cywilizacyjne, brak inwestowania historycznie w układ transportowy, głównie chodzi o metro oraz system tramwajowy. To dzisiaj główne uderzenie naszych inwestycji i tutaj wydajemy najwięcej środków. W drugiej kolejności mamy układ drogowy – zarówno budowę, jak też modernizację czy przebudowę dróg już istniejących – podkreśla Michał Olszewski, wiceprezydent miasta stołecznego Warszawy w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes.

Najwięcej wydatków na transport i komunikację pochłonie projekt i budowa II linii metra – 646,8 mln zł oraz modernizacja ciągu ulic Marsa – Żołnierska (odc. Węzeł Marsa – granica miasta) – 160,2 mln zł. Miasto planuje również zwiększenie finansowania zakupu usług komunikacji publicznej, na który zaplanowano 2,7 mld zł.

Total
0
Shares
Zobacz również: