Wydłużą peron, bo obecnie nie mieszczą się pociągi

Perony w Nowym Dworze Mazowieckim są zbyt krótkie dla pociągów PKP Intercity /Fot.Rado-NDM / fotopolska.eu

Pociągi PKP Intercity zatrzymujące się w Nowym Dworze Mazowieckim są za długie i nie mieszczą się w peronie. PKP PLK przygotowuje się więc do wydłużenia peronu do długości 300 m.

Z zatrzymującego się w Nowym Dworze Mazowieckim pociągu TLK Karpaty (relacji Gdynia Główna – Kraków Główny/Przemyśl Główny/Lwów) aż 6 wagonów staje poza peronem. Dla pasażerów są niedostępne wagony m.in. do Przemyśla i Lwowa. Zatrzymanie poza peronem sprawia, że nie da się również zakupić biletu na daną relację. Jeżeli pasażer chce jechać np. z Nowego Dworu Mazowieckiego do Lwowa musi zakupić bilet z poprzedniej stacji i zapłacić wyższą kwotę.

Zatrzymanie poza peronem jest również niebezpieczne, ponieważ pociągi nie są wyposażone w blokadę drzwi i po zatrzymaniu pociągu pasażerowie mogą otworzyć drzwi i wysiadać na tory.

PKP Polskie Linie Kolejowe przygotowują projekt przebudowy peronów na stacji Nowy Dwór Mazowiecki. – Przewiduje on wydłużenie peronów do długości 300 m każdy, szerokości 5 m, wysokości 0,76 m oraz skrajni od osi toru 1,675 m. Dodatkowo projekt zakłada wymianę nawierzchni peronu, która będzie uwzględniać potrzeby osób niepełnosprawnych, w tym potrzeby osób niewidomych oraz niedowidzących – informuje Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury.

Prace mogą się rozpocząć w przyszłym roku i potrwają 6 miesięcy. Szacowany budżet to 3,7 mln złotych.

Total
0
Shares
Zobacz również: