Wracają pasażerskie połączenia kolejowe z Bydgoszczy do Kościerzyny

Zdjęcie ilustracyjne

W wakacje Arriva ponownie uruchomi swoje sezonowe połączenia. Oprócz corocznego pociągu „Słoneczny Patrol” z Bydgoszczy do Helu w rozkładzie jazdy pojawiły się pociągi w relacji Bydgoszcz – Kościerzyna.

Nowe pociągi połączą Bydgoszcz z Kościerzyną przez Czersk. Są to pierwsze połączenia w tej relacji od kilku lat. Uruchomione zostaną 2 pary połączeń w soboty i niedziele. Pierwsze wyruszy z Bydgoszczy o 7:04 i dojedzie do Kościerzyny o 9:12. Drugi kurs wyjedzie z Bydgoszczy o 14:45, a do Kościerzyny dojedzie o 17:05. W drogę powrotną pierwszy pociąg wyruszy o 9:31 i dotrze do Bydgoszczy o 11:57, zaś drugi wyruszy o 17:31 i dotrze do miasta nad Brdą o 19:31. Co ważne, na stacji Kościerzyna pociągi będą skomunikowane z pociągami trójmiejskiej SKM do Gdyni przez Gdańsk. W pociągach będą obowiązywać oferty promocyjne, między innymi bilet turystyczny oraz Karta Dużej Rodziny.

Oprócz wspomnianych kursów Arriva jak co roku uruchomi pociąg „Słoneczny Patrol” z Bydgoszczy Gł. do Kościerzyny. Pociąg wyruszy z Bydgoszczy o 7:21 i zamelduje się nad morzem o 11:15, więc czas przejazdu wyniesie tylko 3 godziny i 54 minuty. Z powrotem wyruszy o 15:54, by dotrzeć do Bydgoszczy o 21:46. Czas przejazdu w tę stronę będzie krótszy o 2 minuty. Ponadto przewoźnik uruchomi dodatkowe 2 pary połączeń na najbardziej obciążonym odcinku Hel-Władysławowo-Hel, o nazwach „Leżak” i „Parawan”. Szczegóły oferty znajdują się na stronie przewoźnika.

Total
0
Shares
Zobacz również: