Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Nowa oferta WKD, czyli bilet miejski w Pruszkowie

Wraz z początkiem miesiąca Warszawska Kolej Dojazdowa rozszerzyła swoją ofertę taryfową. Od teraz mieszkańcy Pruszkowa mogą taniej podróżować koleją w obrębie swojego miasta.

Nowa oferta jest wynikiem podpisanego porozumienia pomiędzy przewoźnikiem i władzami miasta. Bilet jednorazowy jest możliwy do nabycia w cenie 2 zł będzie obowiązywał pomiędzy przystankami Pruszków WKD, Tworki i Malichy. Jest to oszczędność w wysokości 1,60zł, bowiem najtańszy bilet na WKD na I strefę, ważny do 19 minut, kosztuje 3,60zł. Jest jednak warunek korzystania z oferty. Bilet ten mogą nabyć tylko pasażerowie posiadający Pruszkowską Kartę mieszkańca.

Warszawska Kolej Dojazdowa posiada już w swojej ofercie bilety miejskie w tej samej cenie dla Podkowy Leśnej oraz Grodziska Mazowieckiego. Zasadniczą różnicą jest jednak możliwość nabycia biletu miejskiego w Podkowie Leśnej i Pruszkowie przez każdego pasażera.

WKD nie jest jedynym przewoźnikiem oferującym swoim podróżnym bilety miejskie. Funkcjonują one także na sieci trójmiejskiej SKM, która posiada bilety miejskie w strefach: Gdańsk – Sopot oraz Gdynia – Sopot. W przeszłości nadmorski przewoźnik posiadał w ofercie także bilety miejskie na terenie Wejherowa.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More