Nowa oferta WKD, czyli bilet miejski w Pruszkowie

Zdjęcie ilustracyjne/Fot. Kacper Rompca

Wraz z początkiem miesiąca Warszawska Kolej Dojazdowa rozszerzyła swoją ofertę taryfową. Od teraz mieszkańcy Pruszkowa mogą taniej podróżować koleją w obrębie swojego miasta.

Nowa oferta jest wynikiem podpisanego porozumienia pomiędzy przewoźnikiem i władzami miasta. Bilet jednorazowy jest możliwy do nabycia w cenie 2 zł będzie obowiązywał pomiędzy przystankami Pruszków WKD, Tworki i Malichy. Jest to oszczędność w wysokości 1,60zł, bowiem najtańszy bilet na WKD na I strefę, ważny do 19 minut, kosztuje 3,60zł. Jest jednak warunek korzystania z oferty. Bilet ten mogą nabyć tylko pasażerowie posiadający Pruszkowską Kartę mieszkańca.

Warszawska Kolej Dojazdowa posiada już w swojej ofercie bilety miejskie w tej samej cenie dla Podkowy Leśnej oraz Grodziska Mazowieckiego. Zasadniczą różnicą jest jednak możliwość nabycia biletu miejskiego w Podkowie Leśnej i Pruszkowie przez każdego pasażera.

WKD nie jest jedynym przewoźnikiem oferującym swoim podróżnym bilety miejskie. Funkcjonują one także na sieci trójmiejskiej SKM, która posiada bilety miejskie w strefach: Gdańsk – Sopot oraz Gdynia – Sopot. W przeszłości nadmorski przewoźnik posiadał w ofercie także bilety miejskie na terenie Wejherowa.

Total
0
Shares
Zobacz również: