Wystartowały pociągi z Kielc do Buska – Zdroju

Zdjęcie ilustracyjne /Fot.Phil Richards/CC BY-SA 3.0

30 czerwca, po kilkunastu latach przerwy do uzdrowiskowej miejscowości Busko – Zdrój powróciły rozkładowe pociągi pasażerskie. Połączenie na razie jest wakacyjne i weekendowe, ale istnieje szansa na jego uruchomienie na stałe.

Pierwszy kurs pociągu zestawionego z trzyczłonowego Impulsa EN63A cieszył się dużym zainteresowaniem podróżnych. Według wstępnych szacunków skorzystało z niego dwukrotnie więcej pasażerów niż w przypadku pierwszego wakacyjnego pociągu z Kielc do Sandomierza. Pozwala to optymistycznie patrzeć na przyszłość tego połączenia. Pasażerom pierwszego pociągu zapewniono szereg atrakcji dodatkowych, m.in. towarzystwo Koziołka Matołka, a także ukryty na pokładzie pociągu kupon konkursowy.

Przewozy Regionalne, będące przewoźnikiem na tej linii, oferują pasażerom bilety w atrakcyjnej cenie 6,20zł, w której wliczony jest także przejazd z dworca do centrum miasta i uzdrowiska zapewnionym przez gminę autobusem. Obecnie wykonywane są po 2 pary kursów w wakacyjne soboty i niedziele. Z Kielc pociągi wyjeżdżają o 11:04 i 19:13, zaś z Buska – Zdroju o 12:06 i 20:20. Czas przejazdu po liczącej 53 kilometry trasie wynosi 50 minut.

Dla władz miasta uruchomienie pociągów jest szansą na zwiększenie popularności i dostępności transportowej uzdrowiska. Władze województwa zapowiadają zaś możliwość uruchomienia stałego połączenia, także poza wakacjami, w zależności od zainteresowania podróżnych w tym sezonie. W przypadku uruchomienia stałych połączeń PKP Polskie Linie Kolejowe zapowiedziały remont znajdujących się na odcinku Sitkówka Nowiny – Busko-Zdrój peronów, o czym informowaliśmy tutaj.

Total
0
Shares
Zobacz również: