Poznański dylemat: wycofać tramwaj czy zakłócać ciszę nocną?

MPK Poznań planuje remont kolejnych fragmentów torowisk w mieście. Niestety nie można do wykonywać gdy kursują tramwaje. Postał więc dylemat: czy remontować tory w ciągu dnia i zawiesić wykonywanie połączeń na tym odcinku czy też lepiej prace wykonywać nocą, zakłócając ciszę nocną.

Zarządca poznańskiej infrastruktury zmuszony został do wykonywania sporej ilości napraw sieci tramwajowej w mieście. W przypadku części napraw nie ma innej możliwości, niż wyłączyć odcinek z eksploatacji i zamiast tramwajów uruchomić autobus komunikacji zastępczej.

Co jednak gdy teoretycznie możliwe byłoby utrzymanie kursowania tramwajów, jednak kosztem spokoju okolicznych mieszkańców? – Żeby dodatkowo nie utrudniać i tak ciężkiej sytuacji drogowej w mieście, zdecydowaliśmy, że niektóre drobne naprawy będziemy prowadzić nocą. I tu powstał problem. Mieszkańcy budynków w domach sąsiadujących z miejscem prowadzonych prac, słusznie narzekają, że zakłócamy im nocny wypoczynek – tłumaczy powstały dylemat poznańskie MPK.

Aby poznać opinię mieszkańców miasta, MPK zorganizowało na swojej stronie sondę z jednym pytaniem: “Kiedy prowadzić prace remontowe?”. Do wyboru są dwie odpowiedzi, zaś wynik końcowy może być argumentem za wyborem jednej z dwóch opcji prowadzenia prac remontowych. Ankieta jest dostępna tutaj.

Total
0
Shares
Zobacz również: