Spadek ciśnienia w kabinie samolotu Ryanair

W piątek, 13 lipca, doszło do niebezpiecznego zdarzenia w samolocie linii lotniczych Ryanair lecącego z irlandzkiego Dublina do Zadaru w Chorwacji. W jego wyniku samolot lądował awaryjnie, a 33 pasażerów wymagało przetransportowania do szpitala.

Awaryjne lądowanie miało miejsce na lotnisku Frankfurt-Hahn. Jak poinformowała niemiecka policja jego przyczyną był nagły spadek ciśnienia powietrza w kabinie pasażerskiej. Na pokładzie samolotu lecącego z Dublina do Zadaru znajdowało się 189 pasażerów. Podczas lotu, w wyniku nagłego spadku ciśnienia wypadły automatycznie maski tlenowe.

Podróżni znajdujący się na pokładzie samolotu uskarżały się na bóle głowy i uszu, a także ogólne złe samopoczucie. W związku z incydentem część pasażerów zrezygnowała z podróży. W wyniku zdarzenia do szpitala trafiły 33 osoby.

Niemieckie federalne biuro badania wypadków lotniczych BFU poinformowało, że na lotnisko Frankfurt-Hahn udaje się zespół w celu zabezpieczenia rejestratora rozmów w kokpicie i rejestratora parametrów lotu. Rzecznik prasowy biura odmówił jednak spekulacji na temat możliwej przyczyny incydentu.

Total
0
Shares
Zobacz również: