Już w tym miesiącu rusza „Parowozjada”!

Impreza przyciąga rzeszę wiernych fanów /Fot.(GRAD)/CC BY-SA 3.0

18 i 19 sierpnia już po raz XIV odbędzie się słynna „Parowozjada”, czyli impreza parowozowa w skansenie w Chabówce. W tym roku wydarzenie będzie połączone z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

„Parowozjada” jest jednym z największych wydarzeń związanych z promowaniem historii kolei w kraju. W tym roku w sobotniej paradzie parowozów, planowanej na godzinę 13:00 wystąpi siedem parowozów. Zaprezentowane zostaną także 2 pojazdy trakcji spalinowej. Będzie to okazja nie tylko do podziwiania lokomotyw z Chabówki, ale także innych organizacji. Podczas wydarzenia będą zobaczymy:

– Parowozy z Chabówki (OKz32-2, Ty42-107, TKt48-191),
– Parowóz TOZKiOS Pyskowice Ty42-24,
– Parowóz KSK Wrocław TKh 05353,
– Parowóz z Wolsztyna Ol49-69,
– Parowóz “Papagaj” 477.013 z Popradu,
– Pojazdy spalinowe z Chabówki (SM30-211, SN61-168).

Oprócz lokomotyw prezentowane będą też zabytkowe składy pociągów. Jak co roku zostaną zorganizowane przejazdy zabytkowymi pociągami do Rabki Zaryte oraz do Kasiny Wielkiej. Ponadto, będzie można spróbować swoich sił na symulatorze lokomotywy ET41, a także obejrzeć związaną z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości wystawę okolicznościową. Szczegółowy program imprezy znajduje się na stronie internetowej skansenu w Chabówce.

Total
0
Shares
Zobacz również: