Kolej zastąpi transport drogowy w Łodzi

Pociąg ŁKA na stacji Łódź Fabryczna/fot. Emil Włuka/zbiorowy.info

W Łodzi, podobnie jak Nowy Sącz zorganizuje kolejową komunikację zastępczą na czas zamknięcia drogi kołowej. Kolej będzie miała za zadanie ograniczyć utrudnienia w modernizacji infrastruktury drogowej i być alternatywą dla kierowców w tym ciężkim dla nich okresie.

Kolejowa komunikacja zastępcza zostanie wprowadzona z okazji remontu ulicy Rokicińskiej. Uruchomionych zostanie 5 dodatkowych par pociągów pomiędzy Łodzią Fabryczną a Koluszkami, które zatrzymają się na każdej stacji i przystanku, ułatwiając dojazd do pracy i szkół mieszkańcom m.in. Andrzejowa, Bedonia, czy Justynowa.

Ważną informacją dla mieszkańców jest fakt rozszerzenia zakresu obowiązywania biletów strefowych Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, która będzie obsługiwać wspomniane kursy. Będzie to skutkowało obniżeniem cen biletów, szczególnie dla mieszkańców Bedonia i Justynowa. Obniżka cen biletów miesięcznych dla osób podróżujących z tych miejscowości do Łodzi wyniesie ponad 100zł. Bilet na pociąg będzie uprawniał także do przejazdu tramwajami i autobusami miejskimi. Połączenia zastępcze zostaną sfinansowane przez łódzki samorząd.

Łącznie z Łodzi do Koluszek pojedzie 15 par pociągów ŁKA (w tym 5 par w ramach komunikacji zastępczej). Uruchomienie dodatkowych pociągów spowoduje, że w godzinach szczytu komunikacyjnego pociągi regionalne będą odjeżdżać z Łodzi Fabrycznej w kierunku Koluszek trzy razy na godzinę. Dodatkowe pociągi pojadą od 2 września. Szczegółowe informacje na temat pociągów zastępczych wraz z rozkładami jazdy znajdują się na stronie lka.lodzkie.pl.

Total
0
Shares
Zobacz również: