MPK Wrocław dba o siedzenia w tramwajach

Pasażerowie MPK Wrocław od jakiegoś czasu mogą zauważyć odmienione siedzenia w niektórych tramwajach. Spółka na szerszą skalę wymienia wyeksploatowane i nieestetyczne obicia siedzisk.

Prowadzona regeneracja nie tylko gwarantuje wizualne odświeżenie foteli, ale także stanowi element dbania o właściwy stan sanitarny pojazdów. Prace nad wymianą obić krzeseł trwa już od lutego. Do tej pory udało się odnowić siedzenia w 39 tramwajach, w tym:
– 3 tramwajach Protram 205WrAs
– 19 trawajach Škoda 16T
– 19 tramwajach 105NWr

W zakres prac, jakim poddano fotele, wchodzi nie tylko wymiana gąbki i tapicerki, ale także czynności ważne z punktu widzenia higieny i zagrożenia epidemiologicznego, takie jak czyszczenie chemiczne i dezynfekcja. Ponadto usunięto wszelkie skutki wandalizmu. Nowy wzór tapicerki jest podobny do tego stosowanego w m.in. w tramwajach Pesa Twist i wizualnie odświeża wnętrza pojazdów pozostałych pojazdów.

Odświeżanie siedzeń we wrocławskich tramwajach jest procesem cyklicznym i ciągłym. Ze względu na dużą liczbę siedzeń we wrocławskich tramwajach, liczącą około 10 tysięcy sztuk, należy mieć na uwadze, że proces odświeżania tramwajowych krzeseł w całym parku taborowym ma bardzo szeroki zakres, a przez to wymaga czasu. Niestety z tego powodu, mimo ciągłości procesu istnieje ryzyko, że nie zawsze stan tapicerki w każdym pojeździe będzie na zadowalającym poziomie.

Total
0
Shares
Zobacz również: