PKP PLK zmienia nazwy kolejnych przystanków

Już niedługo stacja Zielona Góra będzie stacją Zielona Góra Główna /Fot.Flyz1/CC BY-SA 4.0

PKP Polskie Linie Kolejowe zmienią w tym roku nazwy kolejnych przystanków. Zazwyczaj zmiany związane są z rozwojem miast.

Nowe nazwy istniejących stacji to proces związany z rozwojem miast czy powstaniem nowych centrów przesiadkowych. Często nowa nazwa ułatwia podróże, gdyż jest lepiej związana z obszarem, na którym się znajduje. Przystanek Kielce Ślichowice – dawniej: Kielce Czarnów to sąsiad rozrastającego się osiedla Ślichowice, z coraz większą liczbą mieszkańców – potencjalnych pasażerów. Kielce Ślichowice znajduje się w pobliżu rezerwatu geologicznego Ślichowice, co dodatkowo ułatwia lokalizację miejsca.

W 2017 r. nowe nazwy zyskały stacje i przystanki w m.in.: Suchej Beskidzkiej Zamku (dawniej: Sucha Beskidzka Rynek), Kielcach – Kielce Słowik (wcześniej Słowik Przystanek). W tym roku w Opolu podróże ułatwiają „nowe” przystanki – Opole Borki (dawniej: Borki Opolskie), Opole Czarnowąsy (dawniej: Czarnowąsy) i Opole Chmielowice (dawniej: Chmielowice). Podobna sytuacja jest m.in. w Zielonej Górze, gdzie do końca 2018 roku podróżni będą korzystać ze stacji Zielona Góra Główna (dawniej: Zielona Góra), Zielona Góra Przylep (dawniej: Przylep) i Zielona Góra Stary Kisielin (dawniej: Stary Kisielin).

W 2018 roku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wprowadzą nazwy nowych stacji i przestanków w 13 miejscach.

Total
0
Shares
Zobacz również: