Toruń zyska połączenie kolejowe z Berlinem. Tymczasowo

Skład PKP IC na stacji Berlin Hbf/Fot. Emil Włuka

Od 21 września będący jednym z 18 miast wojewódzkich Toruń zyska połączenie kolejowe z Berlinem. Niestety jest to tylko stan przejściowy, związany z pracami inwestycyjnymi w innej części Polski.

Z powodu kolejnego etapu modernizacji linii Warszawa – Poznań nastąpi kolejna zmiana rozkładu jazdy i przebiegu trasy pociągów kursujących w relacji Warszawa – Berlin. W okresie 21 września – 20 października pociągi te pojadą na odcinku Warszawa – Poznań przez Kutno i Toruń. To właśnie w jednej ze stolic województwa kujawsko-pomorskiego zaplanowano dla tych pociągów postoje handlowe.

Z Torunia do Berlina pociągi pojadą aż 4 razy dziennie. Odjazdy zbdo Berlina zaplanowane są o godzinach: 8:11, 12:03, 14:51, 17:58. Pociągi z Berlina zameldują się na stacji Toruń Główny o godzinach: 10:49, 13:55, 16:47 i 20:48. Czas przejazdu z Torunia do Berlina będzie stosunkowo atrakcyjny i wyniesie od około 4 h i 5 min do około 4 h 35min. Niestety tym samym o około 30 minut wydłuży się podróż z Warszawy. Cena biletu z Torunia do Berlina w taryfie podstawowej wyniesie około 199zł w klasie 2.

Niestety pociągi w tej relacji nie zagoszczą do Torunia na stałe. Zmiana trasy pociągu wynika wyłącznie z prac modernizacyjnych na magistrali E20, łączącej Warszawę z Poznaniem. Pociągi z Torunia do Berlina pojadą na razie tylko przez miesiąc. Na chwilę obecną mało prawdopodobne jest wprowadzenie stałego połączenia przez PKP Intercity. Warto odnotować fakt, że kilka lat temu Arriva RP planowała uruchomienia pociągu w tej relacji, jednak ostatecznie plany nie doczekały się realizacji.

Total
0
Shares
Zobacz również: