Turyści zainteresowani darmowymi przejazdami w Beskidzie Śląskim

/Fot.Tomasz Szachciński/CC BY-SA 4.0

Sukcesem okazała się wprowadzona przez władze Ustronia i Wisły wspólna akcja darmowych przejazdów pomiędzy miastami dla turystów wnoszących opłatę miejscową lub uzdrowiskową.

W kwietniu informowaliśmy o wprowadzeniu przez dwie gminy wspólnej akcji zachęcającej do wzajemnego odwiedzania miast przez turystów.

– Pomimo iż tego typu działanie podjęliśmy po raz pierwszy, pilotaż projektu przyniósł już pierwsze pozytywne rezultaty. W samym tylko lipcu, na podstawie bezpłatnych kuponów, przewieźliśmy prawie 400 osób – informują Koleje Śląskie, które są operatorem połączeń pomiędzy Wisłą a Ustroniem. Na podstawie porozumienia z gminami, na potrzeby projektu przewoźnik uruchomił też dodatkowe połączenia pomiędzy tymi miastami.

Turyści od 1 czerwca do 1 września mogą korzystać za darmo z przejazdów Kolejami Śląskimi na trasie Wisła – Ustroń. Aby uzyskać uprawnienia do bezpłatnych przejazdów wystarczy odprowadzenie opłaty miejscowej (klimatycznej). Opłata ta wynosi od 1 do 2 złotych za dobę. Oprócz darmowych przejazdów, turyści dostają też specjalne książeczki rabatowe, dzięki którym mogą otrzymać 15% zniżki na atrakcje w Wiśle i Ustroniu.

Standardowy koszt przejazdu na tej trasie to 6 zł.

Total
0
Shares
Zobacz również: