PKP Intercity chwali się wakacyjnymi wynikami przewozowymi

Źródło: Materiały PKP Intercity

PKP Intercity opublikowało wyniki przewozowe za okres wakacyjny 2018 roku. Jak wynika z danych spółki został osiągnięty najwyższy wakacyjny wynik przewozowy od ostatnich ośmiu lat.

W okresie od początku czerwca do końca sierpnia PKP Intercity przewiozło dokładnie 13,48 mln podróżnych. Jest to wynik lepszy o ponad 8%, czyli ponad milion pasażerów względem analogicznego okresu w roku ubiegłym. Dla porównania w wakacje 2015 roku przewoźnik przewiózł tylko 9,14 mln podróżnych. Jak informuje przewoźnik w tym sezonie rekordowym miesiącem był sierpień, kiedy przewieziono prawie 4,8 mln osób. Najwyższy wynik zanotowano 19 sierpnia – było do dokładnie 187 322 podróżnych.

Jedną z przyczyn wzrostu liczby pasażerów była większa liczba uruchamianych pociągów. W tegoroczne wakacje na tory wyjeżdżały średnio 394 pociągi na dobę, czyli o około 20 więcej niż w okresie od stycznia do maja bieżącego roku. W poszczególnych miesiącach wakacji średnia liczba uruchamianych pociągów w dobie prezentowała się następująco: czerwiec – 374, lipiec – 406, sierpień – 402. Ze względu na wysoką frekwencję dodatkowymi wagonami wzmocniono 912 pociągów. Łączna liczba dodatkowych wagonów wyniosła 1363. Ponadto w wakacje uruchomiono 9 dodatkowych pociągów zestawionych z elektrycznych zespołów trakcyjnych, co zapewniło 3200 dodatkowych miejsc. Jak co roku udostępniane w Internecie relacje osób podróżujących wieloma składami przewoźnika pokazują jednak, że liczba użytych do wzmocnień wagonów w dalszym ciągu jest wysoce niewystarczająca.

Korzystając z okazji PKP Intercity informuje, że wzrost pasażerów został zanotowany nie tylko podczas minionych wakacji, ale także w ciągu całego roku. Od początku stycznia do końca sierpnia pociągami przewoźnika podróżowało 31 mln pasażerów, co daje wzrost o około 7% w odniesieniu do analogicznego okresu w roku 2017.

Total
9
Shares
Zobacz również: