Pociągi kursują już według nowego rozkładu jazdy

Zniknęły połączenia typowo wakacyjne, zaś pojawiły te związane z podróżami uczniów i studentów. Dziś weszła w życie korekta kolejowego rozkładu jazdy.

Korekta rozkładu ma również zapewnić utrzymanie płynnego ruchu pociągów podczas remontów. W związku z pracami na linii z Warszawy do Radomia, na trasie Czachówek Południowy – Warka zmieni się rozkład jazdy niektórych pociągów regionalnych, zaś składy dalekobieżne pojadą trasą zmienioną – tj. częściowo Centralną Magistralę Kolejową, przez Idzikowice i Przysuchę, by w Radomiu powrócić na swoją właściwą trasę.

W Krakowie budowane są dodatkowe tory na odc. Kraków Główny Towarowy – Rudzice. Dlatego od 2 września wraca przerwa w ruchu pociągów na trasie Kraków Główny – Podłęże od poniedziałku do piątku w godz. 9.30-14.30. Ze względu na przebudowę stacji Kraków Płaszów, niektóre składy pojadą zmienioną trasą lub zastąpi je komunikacja autobusowa.

Dziś i jutro na największych dworcach w Polsce – Warszawie Centralnej, Wschodniej i Zachodniej, Gdańsku, Gdyni, Wrocławiu, Zakopanem, Krakowie Głównym, Katowicach, Poznaniu i Szczecinie, do dyspozycji podróżnych będą informatorzy mobilni.

Total
1
Shares
Zobacz również: