Pociągiem z Wrocławia do Pragi w 2019 roku?

Coraz bardziej realne staje uruchomienie połączeń kolejowych pozwalających w łatwy i wygodny sposób dojechać transportem kolejowym z Wrocławia do stolicy Czech. O uruchomienie połączeń starają się Koleje Dolnośląskie i LeoExpress. Pociągi mogłyby pojawić się na torach już pod koniec 2019 roku.

O uruchomienie połączeń kolejowych łączących Dolny Śląsk i Kraj Pardubicki, a także Pragę stara się marszałek województwa dolnośląskiego wraz z wojewodą czeskiego regionu pardubickiego. Ich obsługą zainteresowane są po stronie polskiej Koleje Dolnośląskie, zaś po stronie czeskiej LeoExpress. Intencją władz samorządowych jest zwiększenie atrakcyjności kolejowego przejścia granicznego Międzylesie – Lichkov w pasażerskim ruchu kolejowym i połączenia Wrocławia ze stolicą regionu pardubickiego oraz stolicą Czech.

Zainteresowani przewoźnicy przedstawili już koncepcję transgranicznych połączeń przedstawicielom zarówno polskiego jak i czeskiego samorządu. Jej szczegóły zostaną przedstawione po zakończeniu negocjacji przedstawicielami Dolnego Śląska i Kraju Pardubickiego, o czym będziemy informować na łamach serwisu zbiorowy.info.

Total
12
Shares
Zobacz również: