Szczecin Główny z nowym peronem

Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Na stacji Szczecin Główny oddano do użytku gruntownie przebudowany peron nr 2. Inwestycja warta około 60 milionów złotych netto obejmie pozostałe perony na stacji, które powinny zostać zmodernizowane i oddane do użytku jeszcze w 2019 roku.

Nowy peron 2 na stacji Szczecin Główny dzięki przebudowie zyskał zupełnie nową, antypoślizgową nawierzchnię, a także całkiem nowe zadaszenie, ławki, zegary, oświetlenie oraz elektroniczny system informacji pasażerskiej. Celem umożliwienia podróży osobom niedowidzącym i niewidomym na peronie ułożono specjalne ścieżki naprowadzające. Trwa budowa zadaszenia schodów prowadzących do jednej z dwóch kładek, a także prowadzących do niej wind. Przy okazji remontowi uległy także tory przylegające do peronu.

7 września wystartował remont kolejnego peronu, oznaczonego numerem 1. Tam, ze względu na prowadzone wcześniej roboty, zakres prac obejmie tylko budowę nowej wiaty, co częściowo ograniczy możliwości jego użytkowania. Jeszcze w tym miesiącu zaczną się prace na peronie nr 3. W tym wypadku prace będą miały podobny zakres jak w przypadku otwartego peronu nr 2 i będzie skutkował całkowitym wyłączeniem z eksploatacji.

Prace prowadzone są przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Modernizacja peronów stanowi kontynuację projektu dotyczącego przebudowy budynku dworca wraz z budową nowej kładki nad peronami 1,2,3 i modernizacją peronów nr 1 i 4 wraz z budową nowego zadaszenia peronu nr 4.

Szczecin Główny nie jest jedyną stacją w północnej części kraju, na której trwają prace związane z modernizacją peronów. Na stacji Gdańsk Główny również trwa remont peronów dalekobieżnych. Obecnie trwają tam prace przy remoncie peronu nr 2, zaś na swoją kolej czeka jeszcze peron nr 1.

Total
1
Shares
Zobacz również: