Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Autobus oczyszczający powietrze? Ruszyły testy w UK

Od kilku dni po ulicach Southampton kursuje autobus, który oprócz przewożenia pasażerów, oczyszcza powietrze. Jeżeli testy wypadną pomyślnie, flota tych pojazdów ma się powiększyć.

Go-Ahead Group, jeden z największych przewoźników w Wielkiej Brytanii, włączył do swojej floty specjalny autobus, którego zadaniem jest oczyszczanie powietrza. Pojazd jest co prawda wyposażony w standardowy silnik diesla, lecz został wyposażony w specjalnie zaprojektowany filtr. Umieszczone na dachu urządzenie ma usuwać najdrobniejsze cząstki zanieczyszczeń z powietrza. Jednocześnie filtry pozwolą autobusowi na wypuszczanie czystszego powietrza z układu napędowego.

– Zamierzamy iść jeszcze dalej w wykorzystywaniu potencjału naszych autobusów do aktywnego oczyszczania środowiska – zapewnia David Brown, dyrektor generalny Go-Ahead. Tak więc, jeżeli eksperyment się powiedzie, kolejne tego typu pojazdy pojawią się na ulicach Southampton.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More