WiFi na pokładzie wszystkich samolotów Air France

Do końca 2020 roku Air France zainstaluje dostęp do internetu na pokładach wszystkich swoich samolotów. Usługa będzie płatna, jednak z aplikacji typu Whatsapp czy Facebook Messenger pasażerowie skorzystają bezpłatnie.

Instalacją zostaną objęte w pierwszej kolejności samoloty Airbus A330 i Boeing 777. Do końca tego roku bezprzewodowy internet będzie dostępny na 30 trasach Air France (22 międzykontynentalnych i 8 europejskich), a montaż w pozostałych samolotach zakończy się w 2020 roku.

Air France stworzył trzy różne pakiety usług:

  • pakiet „Message” – bezpłatne korzystanie z komunikatorów Pakiet „Message” umożliwia bezpłatne wysyłanie i odbieranie wiadomości poprzez komunikatory Whatsapp, Facebook Messenger, iMessage i WeChat korzystając ze smartfona lub tabletu przez cały czas trwania lotu. Klienci mają również bezpłatny dostęp do strony airfrance.com i aplikacji mobilnej Air France, aby zarządzać swoją rezerwacją;
  • pakiet „Surf” – dostęp płatny do przeglądania stron i poczty Pakiet “Surf” to pełny dostęp do internetu i poczty elektronicznej za opłatą uzależnioną od długości naszego lotu. Przy lotach krajowe wewnątrz Francji metropolitarnej – 3 euro za cały lot; przy lotach średniego zasięgu (Europa) – od 5 euro za cały lot; przy lotach międzykontynentalnych – 8 euro (lub 2 700 Mil Flying Blue) za 1 godzinę dostępu do internet lub 18 euro (alternatywnie 6 000 Mil Flying Blue) za cały rejs;
  • pakiet „Stream” – szybki internet do streamingu i pobierania dużych plików Pakiet „Stream” będzie dostępny na wszystkich długodystansowych lotach Air France. Obejmuje korzyści jakie dają pakiety „Message” oraz „Surf”, a także umożliwia pobieranie plików, słuchanie muzyki czy oglądanie filmów online, dzięki szybkiemu dostępowi do internetu. Koszt usługi to 30 euro (lub 10 000 Mil) za cały lot.

Dostawcą łączności internetowej dla Air France jest amerykańska firma Gogo Inc., a technologia bazuje na satelitach 2Ku znajdujących się na wysokości 35 tysięcy kilometrów nad ziemią.

Total
1
Shares
Zobacz również: