Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Wszystkich Świętych 2019: gdzie nie zapłacimy za bilet?

Co roku w okolicach 1 listopada ruch na drogach  oraz parkingach w okolicach cmentarzy wzrasta do tego stopnia, że dojazd transportem indywidualnym staje się bardzo uciążliwy, a przede wszystkim czasochłonny. Mimo to wielu ludzi w dalszym ciągu nie rezygnuje z dojazdu na cmentarz samochodem. Część miast, aby zachęcić do wyboru transportu zbiorowego wprowadza darmowe przejazdy. Sprawdzamy, gdzie podjęto taką decyzję.

Jednym z dużych miast, które zdecydowało się wprowadzić darmowy transport miejski jest zamieszkiwana przez około 350 tysięcy mieszkańców Bydgoszcz. Tutaj w dniach 31 października – 2 listopada uruchomione zostaną dodatkowe linie autobusowe, a także zwiększona zostanie częstotliwość wybranych linii tramwajowych. 1 listopada przejazdy wszystkimi liniami transportu zbiorowego będą darmowe.

Oprócz zwiększenia oferty darmowe przejazdy wprowadza także Płock, Rybnik, Czechowice-Dziedzice, Zawiercie i Elbląg. Podobnie jak w Bydgoszczy podróż bez konieczności posiadania biletów będzie dozwolona tylko 1 listopada. Tę samą zasadę wprowadza także Zarząd Transportu Metropolitalnego, który jest organizatorem przewozów w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym. W Pile bezpłatne przejazdy będą obowiązywać 1 listopada, ale tylko na liniach specjalnych, uruchomionych z okazji nadchodzącego święta.

Również niektóre mniejsze miasta postanowiły zrobić ukłon w stronę mieszkańców i zorganizować darmowe  przejazdy transportem zbiorowym we Wszystkich Świętych. Należą do nich między innymi Łomża, Police, Lubań Śląski i Zgorzelec. W Policach darmowe przejazdy będą obowiązywać także 2 i 3 listopada.

Największe Polskie miasta nie zdecydowały się jednak na zwolnienie z zakupi biletów 1 listopada. Zarówno w Warszawie jak i m.in. Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku czy Gdyni będzie obowiązywała normalna taryfa.  Część miast, jak np. Gdańsk zwraca nawet szczególną uwagę na konieczność zakupu biletu i przypomina, że tego dnia kontrolerzy biletów będą pracowali tak jak każdego dnia.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More