Wszystkich Świętych 2019: gdzie nie zapłacimy za bilet?

Co roku w okolicach 1 listopada ruch na drogach  oraz parkingach w okolicach cmentarzy wzrasta do tego stopnia, że dojazd transportem indywidualnym staje się bardzo uciążliwy, a przede wszystkim czasochłonny. Mimo to wielu ludzi w dalszym ciągu nie rezygnuje z dojazdu na cmentarz samochodem. Część miast, aby zachęcić do wyboru transportu zbiorowego wprowadza darmowe przejazdy. Sprawdzamy, gdzie podjęto taką decyzję.

Jednym z dużych miast, które zdecydowało się wprowadzić darmowy transport miejski jest zamieszkiwana przez około 350 tysięcy mieszkańców Bydgoszcz. Tutaj w dniach 31 października – 2 listopada uruchomione zostaną dodatkowe linie autobusowe, a także zwiększona zostanie częstotliwość wybranych linii tramwajowych. 1 listopada przejazdy wszystkimi liniami transportu zbiorowego będą darmowe.

Oprócz zwiększenia oferty darmowe przejazdy wprowadza także Płock, Rybnik, Czechowice-Dziedzice, Zawiercie i Elbląg. Podobnie jak w Bydgoszczy podróż bez konieczności posiadania biletów będzie dozwolona tylko 1 listopada. Tę samą zasadę wprowadza także Zarząd Transportu Metropolitalnego, który jest organizatorem przewozów w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym. W Pile bezpłatne przejazdy będą obowiązywać 1 listopada, ale tylko na liniach specjalnych, uruchomionych z okazji nadchodzącego święta.

Również niektóre mniejsze miasta postanowiły zrobić ukłon w stronę mieszkańców i zorganizować darmowe  przejazdy transportem zbiorowym we Wszystkich Świętych. Należą do nich między innymi Łomża, Police, Lubań Śląski i Zgorzelec. W Policach darmowe przejazdy będą obowiązywać także 2 i 3 listopada.

Największe Polskie miasta nie zdecydowały się jednak na zwolnienie z zakupi biletów 1 listopada. Zarówno w Warszawie jak i m.in. Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku czy Gdyni będzie obowiązywała normalna taryfa.  Część miast, jak np. Gdańsk zwraca nawet szczególną uwagę na konieczność zakupu biletu i przypomina, że tego dnia kontrolerzy biletów będą pracowali tak jak każdego dnia.

Total
34
Shares
Zobacz również: