Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Warszawa rozbuduje obie linie metra, wybuduje trzecią

Trwają prace na trzech stacjach II linii metra na Woli i trzech na Targówku. ZTM planuje także dodanie dwóch stacji na pierwszej linii oraz trasę kolejnej linii po stronie wschodniej.

– Prowadzimy 21 różnych inwestycji – podkreśla Franciszek Kujawski, dyrektor Pionu Inwestycji w Zarządzie Transportu Miejskiego w Warszawie. – Mieszkańcy Warszawy czekają przed wszystkim na metro. Realizujemy po stronie wschodniej kolejne trzy stacje: od C19 do C21, do Bródna, inaczej mówiąc od stacji Trocka. Po stronie zachodniej końcówka realizacji stacji od ronda Daszyńskiego do stacji Księcia Janusza. W dalszej perspektywie są dwie kolejne stacje C4 i C5, to jest Ulrychów oraz Powstańców Śląskich.

Przebieg drugiej linii metra zakłada poprowadzenie trasy z zachodniej części miasta, z Karolina, na praską stronę Wisły. Ma także powstać stacja techniczno-postojowa Karolin. Ostatni odcinek składający się z 3 stacji i STP Karolin w tej chwili jest w fazie projektowej.

Nowe stacje na I linii metra, III linia

W Warszawie powstaną też dwie dodatkowe stacje I linii metra – A12 Plac Konstytucji oraz A16 Muranów. Dzięki temu odległość między stacjami metra zmniejszyłaby się z około 1,5 km do około 700 m. Nowe stacje mają być gotowe do 2026 roku.

Warszawa jest też na etapie prac koncepcyjnych związanych z budową III linią metra. Przygotowywany dokument ma wskazać, jak powinna przebiegać trasa po praskiej stronie.

Źródło Newseria

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More