Chłodnie a kurtyny do chłodni

Komory chłodnicze i mroźnie to pomieszczenia, w których utrzymywana jest określona niska temperatura. Wskazania termometru wewnątrz komory będą zależały przede wszystkim od jej przeznaczenia. Zupełnie inną temperaturę utrzymuje się w komorach, które przeznaczone są do przechowywania żywności, inną w przypadku potrzeb farmaceutycznych. Komory chłodnicze dzielimy na chłodnicze, mroźnicze i mroźnicze głębokiego mrożenia. Ze względu na swoje właściwości najbardziej popularną gałęzią przemysłu, w jakiej wykorzystuje się komory chłodnicze jest gastronomia – począwszy od firm produkcyjnych oraz przetwórczych, poprzez magazyny i sklepy obsługujące żywność, aż po restauracje. Tak naprawdę mogą być one jednak wykorzystywane w każdym przemyśle.

Niska temperatura w chłodniach – po co?

Temperatura jest jednym z czynników, które determinują świeżość wielu produktów. Obniżając temperaturę otoczenia już o kilka stopni możemy przedłużać czas, kiedy to produkty zachowują świeżość oraz nadają się do spożycia czy dalszego używania.

W przypadku leków, niska temperatura pozwala na przechowywanie wielu leków, które w późniejszym czasie będą zażywane przez osoby chore. W przypadku warzyw czy owoców, umieszczenie ich w chłodniach umożliwia nie tylko ich przechowywanie w celu zachowania świeżości, ale i ich transport na duże odległości. Niska temperatura pomaga zachować świeżość także wyrobom mlecznym czy wędliniarskim. 

Co ciekawe, chłodnie bardzo często łączone są z powierzchnią sprzedaży. Taki zabieg powoduje, że ruch pracowników wprowadza do pomieszczenia cieplejsze powietrze, co przekłada się na fakt, iż istnieje konieczność dodatkowego chłodzenia. Z pomocą przychodzą wówczas kurtyny do chłodni.

Kurtyny do chłodni – innowacyjne rozwiązanie dla każdego

Kurtyny paskowe do chłodni to elementy, których zadaniem jest ochrona przed wnikaniem ciepłego oraz wilgotnego powietrza do wnętrza z kontrolowaną atmosferą. Aby mogły one skutecznie spełniać swoje zadanie, muszą być przystosowane do pracy w ujemnej temperaturze.

W tym celu produkowanych jest kilka rodzajów pasów chłodniczych – niektóre z nich przystosowane są do pracy w temperaturze od -25°C do +30°C, inne natomiast od od -60°C do +15°C. Drugie z nich nazywane są pasami mroźnymi. Wszystkie produkty wykonane są z elastycznego materiału, który jest niezwykle odporny na pracę w obniżonej temperaturze.

Dlaczego warto?

Warto wiedzieć, że utrzymywanie odpowiedniej temperatury to nie jedyna zaleta, jaka płynie z posiadania kurtyn w chłodni. Inne, równie ważne zalety to:

  • Kontrola temperatury

Dzięki kurtynom stworzonym ze ściśle nachodzących na siebie pasów, tworzona jest bariera, która utrzymuje wymaganą temperaturę w pomieszczeniu – nawet wtedy, gdy drzwi główne pozostają otwarte. Co więcej, kurtyny pozwalają na utrzymanie wymaganego mikroklimatu we wnętrzu oraz chronią produkty przed rozmrożeniem. Przydają się one szczególnie wtedy, gdy mamy do czynienia z natężonym ruchem, a drzwi chłodni pozostają otwarte przez dłuższy czas.

  • Łatwość instalacji i konserwacji

Paski wykonane z elastycznego PCV mają niezwykle uniwersalne zastosowanie. Są one łatwe w montażu oraz z łatwością mogą być przycinane na odpowiednią długość. Dużym udogodnieniem jest także możliwość wymiany pojedynczych pasków w momencie, kiedy ulegną one zużyciu. Przesłonę możemy naprawić nawet w trakcie pracy – bez żadnych strat i przestojów. Ponadto, są one bardzo łatwe do utrzymania w czystości.

  • Oszczędność energii

Dzięki temu, że kurtyny przyczyniają się do zapobiegania utracie zimnego powietrza, przekłada się to na fakt, iż koszt zużycia energii może się zmniejszyć nawet o 50%.

  • Doskonała alternatywa dla drzwi szklanych

Kurtyny do chłodni występują w różnych kolorach. Mogą być one także przezroczyste, co zapewni większy dopływ światła naturalnego oraz lepszą widoczność w pomieszczeniu bez konieczności włączania dodatkowego oświetlenia. Jednocześnie, stanowią one doskonałą barierę, dlatego bez problemu będą mogły zastąpić szklane drzwi.

Kurtyny do chłodni i nie tylko znajdziesz na stronie: https://ekranypcv.pl/

Total
0
Shares
Zobacz również: