Czy nocny pociąg z Polski do Chorwacji wyruszy już w czerwcu?

Fot. materiały RegioJet

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego wydał zgodę czeskiemu przewoźnikowi RegioJet na uruchomienie nowego połączenia kolejowego między Krakowem i Rijeką/Splitem w Chorwacji.

RegioJet będzie mógł uruchomiać pociągi w relacji Kraków Główny – Rijeka/Split od 15 czerwca 2022 r. do 26 września 2026 r. Kursy na trasie do Chorwacji mają być wykonywane wyłącznie od czerwca do września.

Przewoźnik planuje uruchomić w kierunku Chorwacji po jednej parze pociągów na dobę, we wtorki, piątki i niedziele. W relacji odwrotnej Rijeka/Split – Kraków Główny pociągi pojadą w poniedziałki, środy oraz soboty. Pociągi w obu kierunkach mają ruszać ze stacji początkowych około godziny 15.30. Do celu przyjadą około godziny 12.20 następnego dnia.

Na terenie Polski pociąg ma zatrzymać się na kilku stacjach: Kraków Główny, Katowice, Tychy, Rybnik i Wodzisław Śląski. Prezes Urzędu Transportu Kolejowego nie zezwolił na sprzedać biletów wewnątrzkrajowych. Oznacza to, że RegioJet będzie sprzedać jedynie bilety na trasie obejmującej przekroczenie polskiej granicy.

Czeski przewoźnik będzie obsługiwał połączenie przy pomocy lokomotywy Siemens Vectron lub Bombardier Traxx oraz od 7 do 15 wagonów pasażerskich z miejscami do leżenia oraz z miejscami do siedzenia. 

Czeski przewoźnik słynie z tanich biletów na swoje połączenia. Na trasie z Pragi do Splitu oferuje bardzo atrakcyjne ceny biletów. W przeliczeniu wynoszą one około 200 złotych za podróż w jedną stronę.

Total
3
Shares
Zobacz również: