Loty na Ukrainę wstrzymane. Przewoźnicy publikują informacje dla pasażerów

Fot. flightradar24.com

PLL LOT, Wizz Air oraz Ryanair odwołały już swoje loty na lotniska położone na terenie Ukrainy. Przestrzeń lotnicza nad terytorium naszego wschodniego sąsiada została dziś rano zamknięta.

Od dziś zamknięta jest przestrzeń powietrzna nad Ukrainą. Jeszcze wczoraj niektórzy przewoźnicy realizowali normalne połączenia za naszą wschodnią granicę. Maria Romanenko, dziennikarka związana m.in z The Guardian, zamieściła wczoraj zdjęcia pokazujące wnętrze samolotu Ryainair lecącego z Gdańska na Ukrainę. Zdjęcie zostało opatrzone komentarzem: Ukraińcy nie uciekają z Ukrainy, lecą tam. W moim samolocie z Gdańska pełno.

Loty na Ukrainę odwołane

Dziś rano o odwołaniu lotów na Ukrainę poinformowały m.in. linie Wizz Air, Ryanair oraz Polskie Linie Lotnicze LOT.

– Z uwagi na bieżące wydarzenia na Ukrainie i zamknięcie przestrzeni powietrznej, Wizz Air z przykrością informuje naszych klientów, że linia lotnicza musi tymczasowo zawiesić wszystkie operacje lotnicze w kraju. (…) Bezpieczeństwo naszych pasażerów i załogi pozostaje naszym priorytetem i mamy nadzieję, że sytuacja na Ukrainie wkrótce się poprawi – informuje Anna Robaczyńska z linii lotniczych Wizz Air.

Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały, że nie wystartuje dziś żaden samolot, który miał lecieć na Ukrainę. Państwowy przewoźnik zaznacza, że chodzi o loty do Kijowa, Lwowa i Odessy.

Niektóre linie lotnicze, na przykład holenderski KLM, podjęły takie decyzje jeszcze pod koniec stycznia, podkreślając wtedy ryzyko ataku ze strony Rosji.

Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego ostrzegła dziś linie lotnicze, by unikały lotów nad Ukrainą i zachowały “szczególną ostrożność” w przestrzeni powietrznej w promieniu 100 mil morskich (ok. 185 km) od granicy białorusko-ukraińskiej i rosyjsko-ukraińskiej.

Informacje dla pasażerów

Linie lotnicze proszą pasażerów, którzy mają wykupione bilety na odwołane loty o kontakt. Przewoźnicy będą zwracać im wpłacone środki lub przebudowywać bilety.

Total
1
Shares
Zobacz również: