Samolot porzucony na lotnisku w Szczecinie. Załoga: zostaliśmy zwolnieni

Fot.Anna Zvereva/CC BY-SA

Na lotnisku Szczecin-Goleniów porzucono Boeinga 737-800. Załoga, która przyleciała nim w czwartek z Egiptu opuściła maszynę tłumacząc, że nie pracuje już dla linii lotniczych Azur Air Ukraine.

W czwartek rano na lotnisku Szczecin-Goleniów wylądował samolot linii Azur Air Ukraine. Na pokładzie przywiózł Ukraińców, których wybuch wojny zaskoczył podczas wakacji w Egipcie.

Po agresji rosyjskich oddziałów i zamknięciu przestrzeni powietrznej, większość z nich utknęła w Egipcie. Zgodnie z decyzją ukraińskiego rządu rozpoczęła się operacja repatriacji obywateli przebywających na kontynencie afrykańskim. Wszystkie samoloty z turystami miały lądować w Szczecinie.

Po czwartkowym locie pokład samolotu opuścili nie tylko pasażerowie. Piloci i obsługa samolotu poinformowali władze lotniska, że nie pracują już dla Azur Air Ukraine – linii lotniczych powiązanych z rosyjską firmą UTair Aviation.

– Wysiadła załoga i poinformowała, że nie są już pracownikami linii lotniczej Azur Air, zostali zwolnieni i nie mają możliwości, żeby tym samolotem udać się w kolejną trasę – mówił Krzysztof Domagalski z portu lotniczego Szczecin-Goleniów.

Porzucony Boeing 737-800 czeka na właściciela. Każda doba jego parkowania kosztuje właściciela 600 złotych. Maszyna jest sprawna i gotowa do dalszej pracy.

Total
1
Shares
Zobacz również: