Strajk w Polregio odwołany. Pociągi pojadą normalnie

Zdjęcie ilustracyjne /Fot. Emil Włuka

W ostatniej chwili związkowcy z Polregio odwołali zaplanowany na środę protest. Strajk ma odbyć się w innym terminie.

Zaplanowany na środę, 2 marca strajk ostrzegawczy w Polregio nie odbędzie się. Związkowcy informację o odwołaniu akcji protestacyjnej przedstawili niewiele ponad 12 godzin przed rozpoczęciem przestoju. 

– Atak wojsk rosyjskich na Ukrainę i realne zagrożenie wojną w całej Europie wpływa na przewartościowanie priorytetów i spraw, którym należy zająć się w pierwszej kolejności. Wysiłki państwa, samorządów, polskich obywateli, a także przewoźników kolejowych koncentrują się obecnie na pomocy dla naszych sąsiadów. Z tego i tylko z tego powodu Międzyzwiązkowy Komitet Strajkowy podejmuje decyzję o odłożeniu zaplanowanego na 2 marca 2022 roku strajku ostrzegawczego w spółce Polregio S.A. –

informuje Międzyzakładowy Komitet Strajkowy w Polregio.

Protest miał mieć polegać na wstrzymaniu ruchu pociągów między godziną 6 a 8. W szczycie przewozowym nie wyjechałyby pociągi ze stacji początkowych. Ponadto te składy, które z pierwszej stacji miały planowo odjechać przed godz. 6:00, miały zatrzymać się na najbliższych stacjach. Pociąg stałby na stacji 120 minut.

Total
14
Shares
Zobacz również: