Koleje Dolnośląskie ponownie pojadą do Skalnego Miasta

Od soboty, 16 kwietnia Koleje Dolnośląskie ponownie uruchomią sezonowe połączenia do czeskiego Skalnego Miasta.

Adršpach, położony w Górach Stołowych, znajduje się zaledwie kilka kilometrów od polsko-czeskiej granicy. Pierwsze pociągi Kolei Dolnośląskich wyjechały na tę trasę w 2018 roku, a pilotażowy projekt tak spodobał się mieszkańcom województwa, że sezonowe połączenia stały się obowiązkowym punktem letniego rozkładu jazdy. Co roku pociągi KD inaugurują sezon na tej trasie w kwietniu.

– W tym roku wracamy na dobre tory szybciej, umożliwiając przejazd do malowniczych terenów w Czechach już w czasie świąt Wielkanocnych. Dla wielu osób może być to ciekawa alternatywa na spędzenie czasu z bliskimi w towarzystwie natury – podkreśla Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich.

Pociągi do czeskiego Adršpachu będą odjeżdżać z Wrocławia Głównego w każdy weekend, aż do początku września. Sama podróż nie potrwa dłużej niż dwie i pół godziny, a cena biletów normalnych nie przekracza 27 zł.

Pasażerowie będą mogli skorzystać z dwóch połączeń samorządowego przewoźnika – porannego oraz popołudniowego. Pociągi KD będą odjeżdżać z Wrocławia o 7:15 i 15:50. Pociągi powrotne z czeskiej miejscowości zaplanowane są na 10:45 oraz 18:45.

Co ważne, w przypadku zakupu biletów “tam i z powrotem”, bilet jest ważny przez dwa dni, czyli do Adršpachu można się wybrać w sobotę i wrócić kolejnym pociągiem w niedzielę.

Inne połączenia do Czech

Od 30 kwietnia pasażerowie będą mieć również możliwość odwiedzenie miasta Trutnov w Republice Czeskiej. Trzy pary połączeń relacji Sędzisław – Kamienna Góra – Kralovec zostanie wydłużonych do Trutnova, a na stacji Sędzisław pociągi skomunikowane zostaną z połączeniami z kierunku Wrocławia i Jeleniej Góry.

Total
1
Shares
Zobacz również: