Pierwszy skład Skoda Varsovia już w Warszawie

Fot. Metro Warszawskie

Pierwszy nowy pociąg dla Metra Warszawskiego przyjechał już do stolicy. Warszawa zamówiła 37 sześciowagonowych pojazdów z opcją na zakup kolejnych ośmiu.

Metro Warszawskie poinformowało w mediach społecznościowych o tym, że pierwszy z zamówionych składów Skoda Varsovia dotarł do stolicy. Skład będzie teraz poddany testom i jazdom kontrolnym. Dodatkowo zamawiający będzie sprawdzał, czy nowy pojazd jest zgodny z zapisami przetargu.

Umowa Metra Warszawskiego z Škoda Transportation zakłada dostawę aż 37 sześciowagonowych pojazdów metra. W umowie zapisane jest również prawo opcji na zakup kolejnych 8 składów. Łączna wartość kontraktu to ponad 1,3 mld złotych.

Nowe pojazdy będą liczyły sześć wagonów i będą jednoprzestrzenne. Jeden pojazd będzie mógł pomieścić do 1500 osób. Maksymalna prędkość nowych pojazdów wynosi 90 km/h.

Warszawa będzie ósmą europejską stolicą, w której będą jeździć pojazdy pilzneńskiej Skody. Umowa obejmuje między innymi również dostawę części zamiennych i symulatora, przedłużony okres gwarancji oraz przeprowadzenie szkoleń personelu.

Total
1
Shares
Zobacz również: