System TMS – doskonały sposób na zautomatyzowanie procesów w firmie transportowej

Truck on road in Norwegian fjord on sunset. Lofoten islands, Norway. Motion blur

Jak powszechnie wiadomo, ciągłe usprawnianie procesów zachodzących w przedsiębiorstwie stanowi jeden z głównych czynników uzyskiwania tak istotnej w dzisiejszych czasach przewagi konkurencyjnej. Jednym z nadrzędnych sposób na uzyskanie wyższej efektywności, a co za tym idzie wyższych przychodów, jest automatyzacja tych czynności, które nie wymagają stałej ingerencji pracownika. Jak system TMS pomoże w rozwoju firmy z branży transportowej?

Jakie procesy w branży transportowej można zautomatyzować?

Na samym początku zastanówmy się, jakie czynności w obrębie standardowej ścieżki działania firmy transportowej lub spedycyjnej mogą być poddane automatyzacji. To pojęcie, wcześniej kojarzona z branżą produkcyjną zyskuje na wadze także w innych branżach, a dzisiaj nikogo nie dziwi firma transportowa, która chcąc zwiększyć wydajność swojej pracy, także korzysta z zaawansowanych systemów informatycznych, które sprzyjają szybszemu dostarczaniu usług przy zachowaniu wysokiej jakości.

Wdrożenie automatyzacji jest tak naprawdę możliwe już od etapu planowania realizacji zleceń. Napływające zadania mogą zostać w automatyczny sposób rozdzielone pomiędzy wolne zasoby i w taki sposób zaalokowane, by każdy transport kończył się powrotem do bazy z nowym ładunkiem. Etap realizacji zlecenia, tak istotny dla utrzymania odpowiednich terminów oraz jakości także można zautomatyzować, chociażby poprzez automatyczną modyfikację trasy. Etap finalizacji transakcji, a zatem rozliczania się z kontrahentami to wrażliwy punkt, który często generuje błędy ludzkie. Wdrożenie funkcjonalności automatycznych rozliczeń skutecznie ułatwi i przyśpieszy proces rozliczania faktur, co pozytywnie wpłynie na utrzymanie optymalnej ciągłości finansowej przedsiębiorstwa transportowego.

System TMS – wsparcie w uzyskaniu wyższej efektywności procesów transportowych

Czy istnieje jedno oprogramowanie, które w optymalny sposób może zapewnić nam kontrole nad tymi wszystkimi obszarami? Owszem, a jest nim program transportowo spedycyjny na mbis.pl o nazwie TMS (Transportation Management System). W obecnym momencie jest to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich firm transportowych, które borykają się z nadmiernymi kosztami realizacji usług, małą efektywnością oraz wiecznym chaosem organizacyjnym.

System TMS zawiera w sobie dziesiątki modułów, które wspierają każdy proces transportu, od planowania aż po rozliczenie, a przy okazji monitorują każdą czynność osobno i w syntetyczny sposób wskazują na obszary, które powinny zostać zmodyfikowane w firmie. Jedną z największych bolączek przedsiębiorstw w dzisiejszych czasach jest problem z obiegiem informacji w firmie, szczególnie gdy struktura organizacji opiera się na kilku oddzielnych działach sprzedaży, księgowania, planowania i transportu. Wdrożenie systemu TMS zapewni współpracę wszystkich tych obszarów, a co za tym idzie, także zwiększy efektywność przepływu informacji i pozwoli na produktywne realizowanie procesów w firmie.

Jakie korzyści wynikają z wdrożenia TMS w swojej firmie?

Jakie są zalety wdrożenia systemu TMS? Przede wszystkim oszczędność pieniędzy, oszczędność czasu, wysoka jakość realizowanych usług i brak błędów. W branży transportowej automatyzacja może być wdrożona już od samego początku przyjęcia zlecenia, aż po jego rozliczenie. Dzięki temu pracownicy mogą zająć się innymi, ważniejszymi zadaniami, podczas gdy specjalnie zaprojektowane algorytmy zajmą się etapem planowania, delegowania pracy, monitorowaniem efektów i rozliczaniem.

Z całą pewnością system TMS wpłynie na wyższe przychody, zadowolenie pracowników, a przede wszystkim satysfakcję klientów. Jeśli chcemy dowiedzieć się więcej o tym, jak wybrać odpowiedni system TMS dostosowany do potrzeb firmy, warto zapoznać się ze wskazówkami dostępnymi na poradnik.net – jak wybrać system TMS.

Total
0
Shares
Zobacz również: