Osiem ton piasku w Kolejkowie. Nowa wystawa czasowa

Ponad 8 ton piasku z którego powstały niesamowite rzeźby, wrocławskie legendy oraz miniaturowi plażowicze – to wszystko będzie można zobaczyć na wystawie czasowej Miasto z Piasku we wrocławskim Kolejkowie.

Miasto z Piasku to nowa wystawa czasowa we wrocławskim Kolejkowie. Szumiące wody oceanu skrywają tajemnicze stworzenia, a wrocławskie legendy snują się cieniem wśród zabytkowych kamieniczek – taki motyw przewodni przygotowali modelarze.

Rzeźby z piasku tworzą miasto, które wzbogacone jest o przedmioty pozostawionych przez turystów wśród leżaków, parawanów i strojów kąpielowych. Rzeźby były inspirowane renesansem, ekologią i fantastycznymi legendami.

Miasto z Piasku otwiera się dla zwiedzających we wtorek, 28 czerwca we wrocławskim Kolejkowie. Czasowa wystawa będzie otwarta do 15 września. Zwiedzanie w cenie biletu wstępu do Kolejkowa.

Kolejkowo to ogromna makieta przedstawiająca rzeczywistość w 25-krotnym pomniejszeniu. Zajmuje powierzchnię aż 1500m2, a składa się na nią około 4000 figurek ludzi i zwierząt oraz prawie 300 budynków.

Total
0
Shares
Zobacz również: