Strefa Ciszy nie tylko w Pendolino. Od września kolejne pociągi

Strefa Ciszy /Fot. PKP Intercity

Strefa Ciszy, doskonale znana z pociągów Pendolino, pojawi się w kolejnych pociągach narodowego przewoźnika. Od września bilet w takiej strefie, w ramach pilotażu. będzie można kupić w pociągach obsługiwanych składami Dart i Flirt.

Wagon 7 jest cichą strefą pociągów Pendolino od kwietnia 2016 roku. Teraz z możliwości podróżowania w Strefie Ciszy będą mogli też skorzystać pasażerowie innych pociągów. Będą to połączenia obsługiwane elektrycznymi zespołami trakcyjnymi (EZT) – Pesa Dart oraz Stadler Flirt.

– Strefy Ciszy już od kilku lat świetnie sprawdzają się w składach Pendolino. Dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw potrzebom osób, które cenią sobie odpoczynek, pracę lub naukę w ciszy i pilotażowo wprowadzić rozwiązanie dla nich w kolejnych pociągach. Jesteśmy przekonani, że podróżni docenią to udogodnienie – mówi Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP Intercity.

Od dziś w systemie rezerwacyjnym przewoźnika można kupić taką usługę na bilety ważne od 4 września. Strefa Ciszy zarówno w pociągach Flirt (ED160), jak i PesaDART (ED161) będzie zlokalizowana w ostatnim, ósmym członie. Wzorem Pendolino w przestrzeni pojawią się naklejki informujące o zasadach panujących w wagonie.

Wagon 8 pociągów Stadler Flirt /Graf. PKP Intercity

We Flirtach Strefa Ciszy obejmie 20 miejsc, zaś w Dartach o 12 miejsc więcej.

Pociągi Stadler Flirt i Pesa DART jeżdżą na wielu trasach m.in. Kraków – Olsztyn, Bielsko-Biała – Łódź – Gdynia, Warszawa – Bydgoszcz oraz Rzeszów – Bydgoszcz.

Wnioskowali mikole

Biuro prasowe PKP Intercity poinformowało, że wprowadzenie Strefy Ciszy w EZT to odpowiedź na inicjatywę zgłaszaną przez formularz dla miłośników kolei.

Total
7
Shares
Zobacz również: