Jak kupić ubezpieczenie OC na raty? Czy to się opłaca?

Ubezpieczenie auta to obowiązek prawny, który musi spełnić każdy właściciel pojazdu. Polisa OC samochodu zmusza właściciela pojazdu do zadbania również o takie kwestie jak ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny, rozwiązania w przypadku szkód, ochronę w razie kradzieży samochodu, ubezpieczenie szyb, auto zastępcze w razie awarii i co najistotniejsze suma ubezpieczenia oraz cena ubezpieczenia. Zapraszamy do przeczytania artykułu, w którym przedstawiony został opis polisy OC i możliwości opłacania rat.

1. Ubezpieczenie samochodu na raty – najważniejsze informacje

2. Co dokładnie obejmuje ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Ubezpieczenie samochodu na raty – najważniejsze informacje

Obowiązkowe ubezpieczenie wiąże się również ze składką, które właściciel musi opłacić. Co zrobić jednak, kiedy moment, w którym należy podpisać umowę, nie jest najlepszy w kwestii finansów? Można zainteresować się opcją rozłożenia tej płatności na raty, która jednocześnie nie zawsze jest możliwa. Najczęściej proponowanym przez towarzystwa ubezpieczeniowe rozwiązaniem jest podzielenie płatności na raty, co oznacza opłacenie polisy raz na kwartał, w określonej kwocie. Są również rodzaje ochrony ubezpieczeniowej, w których istnieje możliwość opłacenia OC komunikacyjnego w 12 ratach. Aby sprawdzić wszelkie możliwości, można zajrzeć na przeznaczone do tego strony jak https://www.wowpolisa.pl/p/oc-na-raty-e28093-gdzie-i-jak-kupic/37.html

Zmiana sytuacji finansowej a ubezpieczenie

Co zrobić w przypadku kiedy towarzystwo ubezpieczeniowe zgodzi się na płatność w ratach, a moja sytuacja znacznie się poprawi? W takim momencie należy zgłosić się do wybranej firmy ubezpieczeniowe aby ustalić preferowaną formę płatności. Jak wygląda sytuacja, kiedy nie można opłacić raty na czas? Również należy zgłosić się jak najszybciej do swojego ubezpieczyciela, aby poinformować o trudnościach i ustalić ewentualne możliwe opcje. Każda firma i umowa jest inna, z tego względu taki rodzaj problemu, trzeba ustalać indywidualnie. 

Co dokładnie obejmuje ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Ubezpieczenie OC samochodu, które jak już wiadomo jest obowiązkiem kierowcy, obowiązuje kiedy właściciel samochodu lub aktualnie kierująca pojazdem mechanicznym osoba, której podczas ruchu pojazdu wyrządzi krzywdę, jak uszkodzenie ciała, rozstrój zdrowia, uszkodzenie bądź utrata mienia a nawet utrata życia. Wyjaśniając krócej, kiedy wyrządzimy szkodę rzeczową bądź osobową, prowadząc samochód, umowy ubezpieczenia zostają uruchomione. Dodatkowo warto wiedzieć, że w momencie kiedy wsiadamy lub wysiadamy z samochodu oraz zostawiamy go w garażu bądź na postoju, ubezpieczenie OC również działa. 

Kiedy ubezpieczenie pojazdu nie zadziała?

Jest oczywiście wiele momentów, kiedy obowiązkowe ubezpieczenie samochodu nie będzie mogło być równoznaczne z ochroną. Mimo tego, że należy je posiadać warto wiedzieć w jakich momentach nie będzie obowiązywać. Ubezpieczalnie nie będą wypłacały kosztów ochrony, w momencie kiedy wystąpią szkody

  • rzeczowe, wyrządzone przez kierującego względem posiadacza samochodu;
  • opłaconych przewożonych ładunkach;
  • w bagażach czy ładunkach;
  • w postaci straty rzeczy wartościowych : biżuteria, gotówka, papiery wartościowe itd.;
  • w postaci zanieczyszczeń środowiska naturalnego.

O czym pamiętać dodatkowo w ubezpieczeniu OC samochodu?

OC to umowa chroniąca nas w momencie kiedy wyrządzimy komuś krzywdę ale nie mamy środków aby wypłacić poszkodowanemu gotówkę bezpośrednio. Jednak pozostaje wszystko co obejmuje chociażby kradzież auta czy ochronę własnego auta nawet będąc winnym szkodzie. Gdzie sprawdzić wszystkie możliwości i cen może pomóc porównanie cen OC na https://www.wowpolisa.pl/.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również: