Kolejarze stworzyli KOLEJNĄ aplikację. Drugą o usterkach

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. uruchomiły specjalną aplikację “Sprawny Peron” do szybkiego zgłaszania usterek na stacjach i przystankach. Dzięki niej zarządca infrastruktury ma szybszej reagować na zaistniałe nieprawidłowości.

Nowa aplikacja mobilna umożliwia przekazywanie do PLK SA informacji o usterkach oraz stanie czystości infrastruktury pasażerskiej na peronach, drogach dojścia, a także przejściach nad i pod torami. Jednak tylko tych, które są zarządzane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Państwowa spółka zapewnia, że pozwoli to na szybką reakcję na zaistniałe nieprawidłowości.

W przypadku zauważenia usterki, np. awarii windy, nagłośnienia, wyświetlaczy czy zaśnieżonego peronu, podróżny może w szybki sposób dokonać zgłoszenia nieprawidłowości.

Po uruchomieniu aplikacji należy wybrać z listy stację lub przystanek. Data i godzina jest uzupełniana automatycznie. Lokalizację można również łatwo wprowadzić z wykorzystaniem kodów QR, które znajdują się na wszystkich plakatowych rozkładach jazdy. Wystarczy w aplikacji kliknąć ikonkę symbolizującą kod, a następnie zeskanować ją aparatem telefonu.

W kolejnym kroku należy wybrać z dostępnych opcji konkretne miejsce występowania usterki oraz wybrać z listy rodzaj nieprawidłowości. Opcjonalnie można szerzej opisać usterkę oraz dodać obrazujące ją zdjęcie. Krótki proces kończy wybranie opcji „Zgłaszam usterkę”.

Aplikację Sprawny Peron można bezpłatnie pobrać z Google Play lub Apple Store.

Kolejna aplikacja

“Sprawny Peron” to kolejna aplikacja dla pasażerów przygotowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Flagową aplikacją jest “Portal Pasażera” zawierający rozkłady jazdy pociągów oraz szacunkowe informacje o opóźnieniu. Dodatkowo pasażerowie mogą też pobrać aplikację “Bezpieczny Przejazd”, w której można poinformować spółkę grupy PKP o… usterkach na przejazdach kolejowych lub dzikich przejściach.

Gdyby pasażer nudził się w oczekiwaniu na opóźniony pociąg to może pobrać… jedną z trzech gier przygotowanych przez zarządcę torów. Do wyboru jest: “Twoja Kolej” (wcielamy się w maszynistę”, “Bezpieczny przejazd – Wyzwanie” (jeździmy autem przez przejazdy drogowo-kolejowe) oraz “Bezpieczny Przejazd VR” (kolejna gra edukacyjna).

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również: