Najnowsze artykuły dot. tematu

PKT Gdynia

Przyszłość sieci trolejbusowych w Polsce – cz. 3

W poprzednich częściach cyklu poświęconego przyszłości polskich sieci trolejbusowych w kontekście rozwoju autobusów elektrycznych przeanalizowaliśmy sytuację sieci w Lublinie oraz Tychach. W trzeciej i ostatniej sieci sprawdzimy jaka…

PKT Gdynia i TLT Tychy razem promują trolejbusy

W ubiegłym tygodniu Tyskie Linie Trolejbusowe oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni opublikowały nakręcony wspólnymi siłami film pt. "Najdłuższa linia trolejbusowa w Polsce". Jest to produkcja zrealizowana przez…

Powraca historyczna linia trolejbusowa w Gdyni

Już w najbliższy weekend na gdyńskie ulice powrócą zabytkowe trolejbusy obsługujące historyczną linię nr 326. W tym roku gdyńskie zabytki będą kursowały do 20 października.

30 nowych trolejbusów pojedzie do Gdyni. Jest umowa

Prezydent Miasta Gdyni podpisał z Solarisem umowę na dostawę 30 nowych trolejbusów. Po raz pierwszy od kilkunastu lat na ulicach Gdyni pojawią się trolejbusy przegubowe. Na nowe pojazdy Gdynia wyda ponad 95 milionów złotych.

Trolejbusy zabytkowe w PKT Gdynia

Gdynia jedyne miasto w Polsce corocznie uruchamia sezonowo turystyczną linię obsługiwaną zabytkowymi trolejbusami. Jest też zarazem jedynym z miast, posiadającym na stanie czynne trolejbusy, zarejestrowane jako pojazdy zabytkowe.