Pesa zdobywa kolejne zamówienie na tramwaje

Pojazdy Pesy są dobrze znane na Śląsku /Fot.MacQtosh/Wikimedia

Pesa Bydgoszcz wygrała przetarg na dostawę 35 nowych, wieloczłonowych tramwajów niskopodłogowych dla Tramwajów Śląskich. Producent, który pokonał w rywalizacji o kontrakt konsorcjum Stadlera i Solarisa, zbuduje nowe tramwaje za ponad 271 milionów zł brutto.

W ramach zamówienia Pesa dostarczy na Górny Śląsk 27 tramwajów o długości 22-25 metrów i udziale niskiej podłogi na poziomie 65,54% oraz 8 pojazdów o długości 30-32 metry, posiadających 74,10% niskiej podłogi. Krótsze wagony mają zostać dostarczone do 31 marca 2020 roku, zaś dłuższe trzy miesiące później, do 30 czerwca 2020 roku. Wagony każdego rodzaju mogą być przekazywane przewoźnikowi w partiach nie większych niż po 4 sztuki miesięcznie.
Rozstrzygnięty przetarg jest kolejnym zamówieniem dla Tramwajów Śląskich. Niedawno przewoźnik podpisał umowę z Modertransem umowę na dostawę nowych, jednoczłonowych, niskopodłogowych wagonów tramwajowych. O tym wydarzeniu pisaliśmy w serwisie.

Dla bydgoskiego producenta jest to już kolejny zdobyty w ostatnich latach przetarg. Dotychczas Pesa zgarnęła zamówienia m.in. na tramwaje dla: Gdańska, Gorzowa Wielkopolskiego, Łodzi, Bydgoszczy, Częstochowy. Mimo startu w przetargach nie udało jej się jednak zdobyć ostatnich zamówień dla Wrocławia, Warszawy, Poznania. W Krakowie po długiej walce producent zrezygnował z zamówienia. Firma nie zdecydowała się za to na start w przetargach w Olsztynie i Elblągu. Jak widać, mimo ostatnich problemów, Pesa w dalszym ciągu pozostaje głównym dostawcą wagonów tramwajowych w Polsce.

Total
0
Shares
Zobacz również: