Referendum strajkowe w Przewozach Regionalnych

Zdjęcie ilustracyjne /Fot.Jakub Sobolewski/Wikimedia

Spotkanie pomiędzy zarządem Przewozów Regionalnych a przedstawicielami pracowników, dotyczące rekompensaty za brak podwyżek płac przez ostatnie 5 lat, nie przyniosło porozumienia. W związku z tym od jutra w każdym oddziale spółki będzie trwać referendum strajkowe.

Rozmowy dotyczące rekompensaty za brak podwyżek płac od 2013 roku ciągną się od maja 2017 roku. Związki zawodowe zaznaczają, że płace w firmie należą no najniższych na rynku kolejowym. Wskazują również, że pozbawienie pracowników perspektyw poprawy sytuacji finansowej, połączonej z luką pokoleniową może prowadzić do odejścia wykwalifikowanych pracowników, a także brakiem przypływu nowych.

Zarząd spółki nie zgodził się także na wypłatę niekwestionowanej przez strony kwartalnej premii w wysokości 1000zł przed Świętami Wielkanocnymi. Wobec tego Centrale Związkowe pozostające w sporze zbiorowym z zarządem Przewozów Regionalnych ogłosiły przeprowadzenie referendum strajkowego pomiędzy 22 marca a 11 kwietnia, podczas którego pracownicy spółki opowiedzą się za lub przeciw podjęcia akcji strajkowej w wypadku niezawarcia porozumienia. Kolejne spotkanie między zarządem spółki a związkowcami odbędzie się natomiast 10 kwietnia.

Total
0
Shares
Zobacz również: