Tydzień utrudnień na linii średnicowej w Warszawie

Część pociągów będzie omijać stację Warszawa Śródmieście /Fot.Adrian Grycuk/Wikimedia

Od niedzieli mieszkańców Warszawy czekają spore utrudnienia w kursowaniu pociągów SKM i Kolei Mazowieckich. Na tydzień zamknięty zostanie jeden z torów pomiędzy Warszawą Śródmieście a Warszawą Powiśle.

Zamknięcie związane jest z wymianę 280 podpór szynowych oraz samych szyny pomiędzy przystankami Warszawa Śródmieście a Warszawa Powiśle. Niestety, w związku z pracami, w znaczący sposób ograniczona zostanie liczba pociągów Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej, kursujących pomiędzy stacjami Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia.

Pociągi SKM i KM, kursujące torami podmiejskimi na linii średnicowej w kierunku wschodnim, pojadą torami dalekobieżnymi przez stację Warszawa Centralna, z pominięciem przystanków: Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion. W przeciwnym kierunku pociągi kursować będą bez zmian, przez Warszawę Śródmieście.

Ponadto część pociągów kończyć będzie bieg na stacji Warszawa Wschodnia (dla pociągów jadących ze wschodu) lub Warszawa Zachodnia (dla pociągów jadących od zachodu).

W czasie prowadzonych prac obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów pomiędzy SKM, KM, ŁKA oraz WKD. Dodatkowo na biletach Kolei Mazowieckich będzie można pojechać autobusami, tramwajami i metrem pomiędzy wybranymi przystankami.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach przewoźników.

Total
0
Shares
Zobacz również: