Zakład spawalniczy Solarisa świętuje 20-lecie

Fot. Solaris

Spawalnicza fabryka Solarisa w Środzie Wlkp. ruszyła 1 kwietnia 1998 roku. Po wykupieniu będącego w stanie upadłości przedsiębiorstwa TRAMAD, przejęto halę produkcyjną o powierzchni 4,5 tyś m2 oraz 30 pracowników specjalizujących się w spawaniu. Dziś kadra pracownicza zakładu w Środzie to 360 fachowców, z których 2/3 pracuje w firmie już ponad 10 lat.

W 2013 firma znacznie rozbudowała fabrykę, powiększając jej obszar do 7,1 tyś m2. W ciągu dwudziestu lat skala działalności znacząco się powiększyła. Początkowo zakład opuszczało 5 szkieletów miesięcznie – dziś jest to średnio 8 pojazdów dziennie. Zmieniła się także technologia. W pierwszych latach przyrządy spawalnicze był wykonywane samodzielnie przez pracownikówi. Teraz w produkcji wykorzystywany jest nowoczesny park maszynowy, w tym robot spawalniczy i laser do cięcia profili.

– Działamy w kilku zakładach, ale jesteśmy jedną firmą. Wszyscy pracownicy są tak samo ważni. Mamy wspólny cel, podążamy we wspólnym kierunku. Gratuluję pracownikom ze Środy Wlkp. wyjątkowego jubileuszu: dwudziestu lat wspólnych sukcesów. – mówi dr inż. Paweł Kaczalski, Wiceprezes Zarządu Solarisa odpowiedzialny za produkcję.

Total
0
Shares
Zobacz również: