Zastępcze składy wagonowe znowu w użyciu

Pesa DART na stacji Jelenia Góra /Fot.Actuell37/Wikimedia

Pod koniec stycznia, spółka PKP Intercity miała problem z brakiem odpowiedniej ilości składów Pendolino do realizacji rozkładu jazdy. Teraz podobny kłopot pojawił się ze stojącymi na bocznicy pojazdami Pesa DART.

Z dwudziestu posiadanych przez PKP Intercity pojazdów DART po liniach kolejowych porusza się jedynie 14. To za mało by realizować rozkład jazdy zgodnie z założeniami. Dlatego też, od kilku dni na wybranych kursach zamiast EZT można spotkać zastępcze składy wagonowe.

Brak aż sześciu pojazdów Pesa DART to skutek nałożenia się kilku przyczyn. – W trzech składach są to drobne naprawy po zdarzeniach losowych i ich przywrócenie do eksploatacji planowane jest w tym tygodniu. Kolejny skład przechodzi planowy przegląd. Dwa inne pojazdy są wyłączone z ruchu na dłuższy czas i znajdują się w naprawie powypadkowej u producenta – tłumaczy Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity w rozmowie z serwisem zbiorowy.info.

Pesa DART (seria ED161) to elektryczne zespoły trakcyjne przeznaczone dla ruchu dalekobieżnego. Zostały wyprodukowane dla PKP Intercity przez bydgoską Pesę w latach 2014–2015.

Total
0
Shares
Zobacz również: