Inwestycje na sieci kolejowej na interaktywnej mapie

/Fot. PKP PLK SA

PKP PLK stworzyły interaktywną mapę prezentującą projekty inwestycyjne realizowane na swojej sieci kolejowej. Lokalizację i podgląd realizacji kolejowych inwestycji można oglądać zarówno na komputerach jak i urządzeniach mobilnych przez stronę plk-inwestycje.pl

Na nowej stronie zaprezentowano szczegółowo 23 ciągi transportowe, istotne dla ruchu pasażerskiego i towarowego. Znajdziemy tam informację o szacowanej wartości inwestycji na poszczególnych ciągach transportowych, szacowany czas przejazdu po modernizacji linii oraz krótkie opisy szlaków wraz z listami projektów, która są lub będą prowadzone w ramach perspektywy finansowej na lata 2014-2020. System będzie aktualizowany wraz z postępem prac na liniach kolejowych.

Strona zawiera także materiały promocyjne, galerie zdjęciowe oraz wideo, prezentujące stan prac na poszczególnych fragmentach sieci kolejowej. Pozwoli to śledzić na bieżąco postępy w modernizacji sieci polskiej sieci kolejowej. Istnieje możliwość filtrowania inwestycji w panelu bocznym, za pomocą statusów: rozpoczęte, planowane i zakończone, przy czym inwestycje zakończone podzielono na zrealizowane w ramach Krajowego Programu Kolejowego oraz ukończone wcześniej, czyli do 2015 roku. Ponadto można wyszukiwać spośród: inwestycji liniowych, obiektów inżynieryjnych, przejść podziemnych, a także przejazdów kolejowo drogowych.

Zobacz mapę na plk-inwestycje.pl.

Total
0
Shares
Zobacz również: