Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Wszystko dla pasażera – czym zajmują się pracownicy InfoDworców?

Ponad 60 problemów i zapytań od pasażerów dziennie rozwiązują pracownicy punktów InfoDworzec zlokalizowanych na głównych dworcach kolejowych w kraju. Z jakimi sprawami mogą zgłosić się do pracowników podróżni?

InfoDworce, czyli punkty informacji pasażerskiej, zlokalizowane są aktualnie na 11 dworcach kategorii premium: Bydgoszcz Główna, Gdańsk Główny, Gdynia Główna, Łódź Fabryczna, Katowice, Kraków Główny, Poznań Główny, Warszawa Centrala, Warszawa Wschodnia, Warszawa Zachodnia i Wrocław Główny.

Podstawowym zadaniem pracowników InfoDworców jest udzielania informacji o usługach dostępnych na dworcu (np. apteka, bankomat, etc.), pomoc w obsłudze urządzeń dostępnych na dworcu (np. biletomat, skrytka bagażowa) oraz udzielania informacji o komunikacji miejskiej, topografii miasta, innych informacji turystycznych i kulturalnych.

Pracownicy InfoDworców są też łącznikiem pomiędzy pasażerami i przedsiębiorcami a spółkami grupy PKP. Przyjmują i przekazują odpowiednim biurom w PKP S.A. zapytań o najem powierzchni reklamowych i handlowo-usługowych oraz wszelkiego rodzaju zapytań marketingowych (eventy, możliwość wykonania zdjęć, nakręcenia filmu), zaś do przewoźników kolejowych przekazują zgłoszenia i uwagi odnoszące się do podróży pociągiem.

W punktach informacji dworcowej można również bezpłatnie wypożyczyć książkę, przeczytać w czasie podróży i oddać w dowolnym punkcie InfoDworca.

Ile pracy mają pracownicy InfoDworców? Okazuje się, że całkiem sporo. – W 2017 roku w InfoDworcach zarejestrowano obsługę ponad 170 000 klientów. Klienci zwracali się zapytaniami/skargami/reklamacjami łącznie w prawie 250 000 sprawach – mówi Michał Stilger, rzecznik PKP SA.

Na chwile obecną nie są planowe otwarcia nowych InfoDworców.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More