Wszystko dla pasażera – czym zajmują się pracownicy InfoDworców?

Punkt InfoDworzec w Gdańsku /Fot. Krzysztof Kalkowski

Ponad 60 problemów i zapytań od pasażerów dziennie rozwiązują pracownicy punktów InfoDworzec zlokalizowanych na głównych dworcach kolejowych w kraju. Z jakimi sprawami mogą zgłosić się do pracowników podróżni?

InfoDworce, czyli punkty informacji pasażerskiej, zlokalizowane są aktualnie na 11 dworcach kategorii premium: Bydgoszcz Główna, Gdańsk Główny, Gdynia Główna, Łódź Fabryczna, Katowice, Kraków Główny, Poznań Główny, Warszawa Centrala, Warszawa Wschodnia, Warszawa Zachodnia i Wrocław Główny.

Podstawowym zadaniem pracowników InfoDworców jest udzielania informacji o usługach dostępnych na dworcu (np. apteka, bankomat, etc.), pomoc w obsłudze urządzeń dostępnych na dworcu (np. biletomat, skrytka bagażowa) oraz udzielania informacji o komunikacji miejskiej, topografii miasta, innych informacji turystycznych i kulturalnych.

Pracownicy InfoDworców są też łącznikiem pomiędzy pasażerami i przedsiębiorcami a spółkami grupy PKP. Przyjmują i przekazują odpowiednim biurom w PKP S.A. zapytań o najem powierzchni reklamowych i handlowo-usługowych oraz wszelkiego rodzaju zapytań marketingowych (eventy, możliwość wykonania zdjęć, nakręcenia filmu), zaś do przewoźników kolejowych przekazują zgłoszenia i uwagi odnoszące się do podróży pociągiem.

W punktach informacji dworcowej można również bezpłatnie wypożyczyć książkę, przeczytać w czasie podróży i oddać w dowolnym punkcie InfoDworca.

Ile pracy mają pracownicy InfoDworców? Okazuje się, że całkiem sporo. – W 2017 roku w InfoDworcach zarejestrowano obsługę ponad 170 000 klientów. Klienci zwracali się zapytaniami/skargami/reklamacjami łącznie w prawie 250 000 sprawach – mówi Michał Stilger, rzecznik PKP SA.

Na chwile obecną nie są planowe otwarcia nowych InfoDworców.

Total
0
Shares
Zobacz również: