ŁKA w wakacje uruchomi pociągi turystyczne

Pociąg ŁKA na stacji Łódź Fabryczna/fot. Emil Włuka/zbiorowy.info

Województwo łódzkie jest coraz bardziej znane z rozwijanej co roku turystyki wykorzystującej transport kolejowe. W tym roku Łódzka Kolej Aglomeracyjna, wraz ze stowarzyszeniem Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju „Regio”, uruchomi pociągi specjalne do Skierniewic, Sieradza i Zgierza. Celem tego przedsięwzięcia będzie promocja dziedzictwa filmowego regionu.

Inicjatywa ŁKA i stowarzyszenia „Regio” została wsparta przez władze samorządowe. Województwo Łódzkie pod koniec ubiegłego miesiąca przyznało dotacje na realizację łącznie 46 projektów promujących turystykę w regionie, wśród których znalazły się środki w wysokości 10tys. zł na wycieczki koleją do Skierniewic, Sieradza i Zgierza. Wybór tych miast związany jest z faktem, że były one planami filmowymi wielu polskich i światowych produkcji. ŁKA dowiezie podróżnych do wspomnianych miast na wycieczki z przewodnikiem zorganizowane pod kątem turystyki filmowej. Odbędą się trzy wycieczki, po jednej do każdego z wymienionych miast. W każdej wycieczce będzie mogło uczestniczyć 80 osób.

Niezależnie od powyższej inicjatywy corocznie województwo organizuje cykl bezpłatnych wycieczek „Pociągiem w Łódzkie” do różnych miast znajdujących się w regionie celem przybliżenia mieszkańcom atrakcji turystycznych regionu. Plan tegorocznych wycieczek z tego cyklu jeszcze się nie pojawił. Ponadto co roku organizowane są wyjazdy do Spały, wspierane przez samorządy ze szczebla lokalnego lub regionalnego. Dużą atrakcją turystyczną w województwie jest także Kolej Wąskotorowa Rogów – Biała.

Total
0
Shares
Zobacz również: