Miejskie autobusy w dobrym stanie technicznym

Fot. ITD

Tylko 241 z prawie sześciu tysięcy skontrolowanych w zeszłym roku miejskich autobusów była w bardzo złym stanie technicznym. W 17 przypadkach inspektorzy ITD zakazali dalszej jazdy.

W ubiegłym roku Inspekcja Transportu Drogowego w ramach przeprowadzonych działań kontrolnych skontrolowała 5 916 pojazdów komunikacji miejskiej. W ramach kontroli inspektorzy zatrzymali 241 dowodów rejestracyjnych, natomiast w 17 przypadkach zakazali dalszej jazdy, gdyż stan techniczny pojazdu zagrażał bezpieczeństwu ruchu drogowego.

– Najczęstszymi przyczynami zatrzymań dokumentów pojazdów przez Inspekcję Transportu Drogowego w 2017 r. były usterki układu hamulcowego, usterki urządzeń oświetlenia i wyposażenia elektrycznego a także usterek związanych z osiami, kołami, oponami i zawieszeniem – mówi Adam Polej z wydziału komunikacji Inspekcji Transportu Drogowego.

Największa ilość zatrzymanych dowodów rejestracyjnych w stosunku do liczby przeprowadzonych kontroli była w województwie kujawsko-pomorskim (14,2%) oraz województwie śląskim (6,0%). Natomiast najmniej zatrzymanych dowodów rejestracyjnych w odniesieniu do liczby przeprowadzonych kontroli była w województwie lubelskim, podlaskim oraz opolskim.

Total
0
Shares
Zobacz również: